Star Tours   טיולים מאורגנים לחו"ל
חזרה לרשימה

 ליבה הפועם של פולין (P104)

  

10 ימים – 9 לילות

תאריכי הטיול: יציאה - 8.8  חזרה – 17.8

כאב, היסטוריה, טבע, אמנות וזיכרון

 

בפולין העבר לעולם אינו רחוק -  הוא תמיד נמצא מעבר לפינה אם רק תסיט פניך. פולין השתחררה מעשרות שנים של שלטון קומוניסטי אפור וקודר ובנתה את עצמה כחברה גאה ועצמאית באירופה החדשה. באירופה עצמה, יש מעט מאוד מקומות שבהן ההיסטריה כה מוחשית כמו בפולין.

במרחק של כמה שעות נסיעה מכיכר השוק מימי הביניים של קראקוב התוססת  או מגורדי השחקים ומסעדות היוקרה של הרובע הפיננסי החדש בוורשה, נמצא נופים כפריים, בתי עץ קטנים ושדות זעירים. נראה מקומות פולחן קטנים שהוקמו לצד הדרך מקושטים בפרחים, קיני חסידות המקננות על עמודי חשמל. כאן עדיין חורשים את השדות במחרשה רתומה לסוסים, עדיין קוצרים את החיטה ביד,

משפחות לבושות במיטב מחלצותיהן עדיין נדחסות אל כנסיות עץ מהמאה ה 16
הנוף הפולני רחב הידיים והמגוון כמו אלף שנות ההיסטוריה שעיצבו אותו טמן בחובו אינספור מראות נצחיים – כמו עיט לבן זנב הדואה ברוח, שקיעה קיצית המקשטת בזהר את הפסגות המשוננות והמושלגות של הרי הטטרה, שייט בין ערפילי הבוקר שמתאבכים מעל האגמים המאזוריים, המוקפים עצים, ביזון מדובלל כתפיים שנושף אדים לתוך האוויר הקר והצלול של דצמבר ביער ביאלוביוזיה.

מוקדי העניין של פולין רבים ומגוונים, מהמבצרים המרשימים שנבנו בימי הביניים והאבירים הטבטוניים ועד לכנסיות העץ הקטנות שלמרגלות הרי הקרפטים, מדיונות החול הנודדים של חופי הים הבלטי ועד לפסגות האלפיוניות המשוננות של הרי הטטרה, עיירות ציוריות מימי הביניים ופארקים לאומיים מרהיבים
 

המחיר למשתתף בחדר זוגי: 1,950 יורו

תוספת ליחיד בחדר:             400    יורו  

המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות

מיסי נמל נכון 1.1.2016 (עשויים להשתנות ע"י חברות התעופה והרשויות)

מלונות 4 כוכבים

חצי פנסיון – ארוחת בקר וארוחת ערב

באוטובוס: תה וקפה

בקבוק מים מדי יום

כלי זמר בקראקוב

קונצרט בוורשה

שיט בתעלות וורוצלב

מדריך מומחה מטעם סטאר טורס

מדריכים מקומיים בערים השונות

אוטובוס תיירים

כניסות לכל האתרים

טיפים לנותני השרות בחו"ל – לא כולל המדריך הישראלי

מפגש קבוצה

המחיר אינו כולל:

ארוחות ומשקאות נוספים

ביטוחי בריאות ומטען

כל מה שלא פורט בסעיף כולל

ביטוח: ניתן לבצע ביטוח 180 יום לפני יציאת הטיול, המחיר הוא רק עבור ימי הטיול הכיסוי מתחיל 180 יום, לפני יציאת הטיול.

להזמנות: סטאר טורס – 902 511 0722

צור קשר עם סטאר טורס הורד טופס הזמנה
 
עברית English

פולין – ליבה הפועם של פולין

 ליבה הפועם של פולין (P104)
כאב - הסטוריה - טבע - אמנות וזיכרון

10 ימים – 9 לילות

תאריכי הטיול: יציאה - 8.8.2017  חזרה – 17.8


על המדינה
 
אוכלוסיה: 39,000,000 תושבים
שטח:       332,000      קמ"ר
בירה:       וורשה
גבולות:     גרמניה, צ'כיה, סלובקיה, אוקראינה, בילרוסיה, ליטא, רוסיה, הים הבלטי
צורת שלטון:  דמוקרטיה נשיאותית
 
מסלול הטיול: 11 ימים – 10 לילות
 
יום 1:תל אביב - וורשה
הגעה לוורשה, עם ההגעה נצא לסיור בבירה הפולנית המתחדשת. נתחיל באתרים היהודים: בית הקברות היהודי, שרידי חומות הגטו, קיר הקבורה, המוזיאון היהודי, תחנת השילוח ממנו נשלחו יהודי וורשה למוות בטרבלינקה, בית היתומים של יאנוש קורצ'אק. נסייר בעיר העתיקה והמשופצת של וורשה, בכיכר השוק, בארמון המלכותי של המלך זיגמונד שהעביר את עיר הבירה מקראקוב לוורשה במאה ה - 10. נראה את ביתה של המדענית הדגולה מארי קירי, בית הפרלמנט, נעבור ברחוב המלכותי שם נראה את הכנסייה הקדושה שם נמצא ליבו של המלחין הפולני הידוע שופן וכן את בלז'ינסקי פארק - בו נמצא ארמון הקיץ של המלך הפולני האחרון, נראה את קבר החייל האלמוני, כיכר התיאטרון שם נמצא בניין האופרה ארוחת ערב - הגעה למלון.
ארוחת ערב ולינה בוורשה
יום 2: וורשה – אזור האגמים המאזוריים
לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל פניני הנוף המופלאים של צפון פולין – אזור האגמים העטוף ביערות סבוכים, והידוע בשם "ארץ 1000 האגמים" (למרות שיש באזור למעלה מ 4000 אגמים). האזור הוא גם אזור היערות הגדולים של אירופה. נבקר בעיירה מיקולזקי, עיירה קטנה וחמודה הידועה בגגותיה האדומים, בחנויותיה וגם כשער לאגם העצום הידוע  בשם "הים המאזורי". לאחר ארוחת הצהריים נהנה משייט באחד האגמים היפים של האזור.
ארוחת ערב ולינה באזור האגמים
יום 3: האגמים המאזורים – טירת מלבורק- “מאורת הזאב" של היטלר - גדנסק 
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לכיוון טירת מלבורק, מבצר גוטי מהמאה ה 13 העתיק באירופה, שנשמר בשלמותו והוכרז כאתר שימור ע"י אונסקו. המבצר שימש בעבר כמרכז שלטונו של המסדר הטבטוני – שהיה מסדר צבאי ודתי. המבצר הגדול ביותר באירופה נהרס במלחמת העולם השנייה ושוחזר בשלמותו. במבצר אולמות ענקים שהפכו  למוזיאון צבאי, ארכיאולוגי ואוסף אבני ענבר מפורסמים. נמשיך אל "מאורת הזאב" של היטלר: המפקדה הגרמנית עם שדה תעופה, תחנת חשמל, מסילת רכבת ומרכז מבצעי בה הוכן "מבצע ברברוסה" לפלישה לרוסיה. היטלר חי כאן זמן רב בבונקר. כאן ביצע קולונל שטאופנברג את הניסיון הידוע והכושל להתנקשות בהיטלר. הגרמנים פוצצו את הכניסות לבונקרים לפני נסיגתם.   
לינה בגדנסק
 
יום 4: גדנסק – אוליבה - סופוט - גדנסק 
הבוקר נבקר בגדנסק שעל חוף הים הבלטי, עיר נמל מהיפות באירופה ובירת הריביירה הפולנית. לעיר עבר היסטורי ארוך והייתה אחת מהערים העשירות בימי הביניים. עם הגעתנו נבקר בעיר העתיקה שנהרסה ושוקמה להפליא. נראה נבקר באתר הזיכרון לנופלים בפרוץ מלחמת העולם השנייה.  את בית ארתור, מזרקת נפטון, בית העירייה והחומות. בגדנסק שלפני המלחמה הייתה האוכלוסייה מחציתה פולנית ומחציתה גרמנית וכן מעוט שוודי, הולנדי, סקוטים, אנגלים ויהודים. בגרמנית נקראה העיר בשם דנציג. המנהיג הפולני הידוע לך וולנסה נולד כאן וגם כאן הקים את "תנועת סולידריות" שהביאה לנפילת המשטר הקומוניסטי בפולין.
נבקר בסופוט, עיר מרפא, ספורט ונופש. סופוט - עיר קטנה ומטופחת בה מבקרים כמיליון תיירים בשנה. בעיר טיילת חוף יפה, מזח עץ גדול שנמשך אל תוך הים כמדרחוב, אופרה גדולה שמתקיימים בה פסטיבלים. בעיר בית קברות יהודי שבכניסתו כתוב בעברית "זה השער לה'”. בהמשך נבקר בכנסייה בעיירה אוליבה ונשמע צלילים של האורגן הכנסייתי העתיק והגדול בעל 8000 הצינורות.
לינה בגדנסק
יום 5: גדנסק – טורון 
הבוקר נמשיך לגלות את מכמני פולין ונגיע אל העיר טורון. בדרכנו לטורון נבקר במחנה הריכוז שטאטהוף שהיה מחנה המוות הראשון שנבנה ע"י הנאצים מחוץ לגבולות גרמניה והיה האחרון ששוחר ע"י בעלות הברית. נמשיך לעיר טורון – עיר ימי ביניים שמורה להפליא, שבעברה נמנתה עם "ערי האנזה". עיר בה נולד האסטרונום הידוע ניקולאוס קופרניקוס. סמל העיר הוא "המלאך" אך שמעה של העיר יצא לפניה בשל העוגות ולחם הגי'נג'ר הטעימים. הג'ינג'ר הינו מוצר מסורתי של העיר, נשתתף בחוויית לימוד של אפיית עוגות הג'ינג'ר במאפייה המקומית. העיר הוכרזה ע"י אונסקו כאתר  מורשת עולם.                                                                             
ארוחת ערב ולינה בטורון
יום 6: טורון – פוזנן – וורוצלב
לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו אל העיר וורוצלב, עיר הבירה של מחוז סלזיה התחתית, נקראת גם "וונציה של הצפון". בדרך נעצור בעיר פוזנן שהייתה עיר הבירה העתיקה של פולין וכיום היא עיר תוססת עם מכמנים ואוצרות. נגיע לוורוצלב, עיר הבנויה על 112 איים ו 12 גשרים. וורוצלב - העיר הרביעית בגודלה בפולין ונבחרה להיות עיר הבירה התרבותית של אירופה לשנת 2016. לקראת ערב נגיע לוורוצלב.
ארוחת ערב ולינה בוורוצלב
 
יום 7: וורוצלב – סוידינציה – וורוצלב   
היום נערוך סיור מודרך בוורוצלב, אחת מפנינות מרכז אירופה. וורוצלב משלבת מגוון גדול של סגנונות ארכיטקטוניים שונים מתקופות שונות. וורוצלב עברה כיבושים שונים וכל כובש הותיר בה את חותמו. העיר הייתה חלק מפרוסיה, אוסטריה, בוהמיה וגרמניה ולאחר 1945 נכללה בגבולות פולין.
לאחר ארוחת הצהרים ניסע לבקר בעיר סוידינציה שם נראה את כנסיית השלום המפוארת. הכנסייה היא כנסיית העץ
הגדולה ביותר שנבנתה אי פעם. הכנסייה נבנתה בשנת 1650 ובמהלך המאה ה 19 נוספו לה תוספות ארכיטקטוניים רבים. כיום הכנסייה מוכרת כאתר מורשת עולם ע"י אונסקו. נשוט בתעלות העיר.
לינה בוורוצלב
 
יום 8: וורוצלב – וויליצקה -  זקופנה   
לאחר ארוחת הבקר נצא דרך כפרים ועיירות ציוריות לעבר הרי הטטרה, בדרכנו נעצור ונבקר במכרה המלח המפורסם וילצ'קה – מכרה מלח עתיק בן 1000 שנה,  שהפך לאתר תיירות עולמי מרתק, בו מבקרים כמיליון תיירים מדי שנה. הביקור במעמקי האדמה ירידה של 135 מטר למעמקי האדמה המכרה כולל: חדרים, פסלים וכנסיה ענקית המשמשת לאירועים חגיגיים, - והכל עשוי ממלח! האתר הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולם. אחר הצהריים נגיע לעיר הנופש זקופנה, בירת החורף והסקי. העיירה בגובה 800 מטר וסביבה פסגות המתנשאות לגובה של מעל 2000 מטר, היוצרים גבול טבעי בין פולין לסלובקיה. טרום המלחמה שימש המקום לעיר נופש לרבים מעשירי פולין היהודית. נעלה ברכבל לראש הרכס הגובלוקה ושם נבקר בשוק האיכרים המקומי.  
ארוחת ערב בליווי פולקלור מקומי ולינה בזקופנה
יום 9: זקופנה  - קראקוב
בבקר נסייר במדרחוב של עיר הנופש ובצהריים ניפרד מהרי הטטרה בדרכנו אל קראקוב הנחשבת ליפה בערי פולין והעיר היחידה שלא נחרבה או הופצצה ע"י הנאצים.
בערב סיור להכרת אזור העיר היהודי קז'ימיז', ארוחת ערב מלווה במוזיקת כלי זמר.
לינה בקראקוב
יום 10: קראקוב 
לקראקוב מאפיינים רבים והיא נחשבת ליפה ביותר בפולין. קראקוב הייתה הבירה ההיסטורית של פולין וכיום העיר השנייה בגודלה בפולין. נבקר במפעל הידוע של אוסקר שינדלר שהונצח בסרטו המפורסם של שפילברג, בבית המרקחת של פנקביץ' חסיד אומות העולם שהציל יהודים וסייע למחתרת היהודית, נבקר בגבעת ואבל, מקום הכתרתם וקבורתם של מלכי פולין. נסייר בעיר העתיקה התוססת והצבעונית ובה שוק סוקיניצה. טיסת לילה חזרה לישראל דרך וורשה או קאטוביץ


         

להזמנות: סטאר טורס 0722511902

 

 
נבנה ע"י היפטק