Star Tours   טיולים מאורגנים לחו"ל
חזרה לרשימה
 
מסע לפולין  
 
וורשה – לודג' – קראקוב – לובלין - גור

פולין של המאה ה- 21 היא מדינה רבת פנים וגוונים. כמו עוף החול,
זקפה את ראשה, ליקקה את פצעי העבר והפכה למדינה אירופאית יפה המחפשת דרכים להתמודד עם משקעי העבר. מדינה שלמדה ועדיין לומדת את מאורעות העבר, עוברת תהליכי הפנמה ומחדירה לדורות הבאים את ההכרה, כי הרוח האנושית עלולה להידרדר לתהומות מחשכים אך יש ביכולתה גם להמריא לגבהים נשגבים והבחירה בין שתי האפשריות היא בידינו, בני האדם.
בפולין העבר לעולם אינו רחוק, הוא תמיד נמצא מעבר לפינה אם רק תסיט פניך. פולין השתחררה מעשרות שנים של שלטון קומוניסטי אפור וקודר ובנתה את עצמה כחברה גאה ועצמאית באירופה החדשה. ובאירופה עצמה, יש מעט מאוד מקומות שבהן ההיסטוריה כה מוחשית כמו בפולין
 

המחיר למשתתף בחדר זוגי: 1,590 יורו
תוספת ליחיד בחדר: 250 יורו 

המחיר כולל:

טיסות ישירות ת"א – וורשה וחזרה
מיסי נמל נכון 1.1.2016 (עשויים להשתנות ע"י חברות התעופה והרשויות)
מלונות 4 כוכבים
חצי פנסיון – ארוחת בקר וארוחה נוספת בכל יום
בקבוק מים מדי יום
כלי זמר בקראקוב
באוטובוס: תה וקפה
מדריך מנוסה מטעם סטאר טורס
מדריכים מקומיים בערים השונות
אוטובוס תיירים
כניסות לכל האתרים
טיפים לנותני השרות בחו"ל – לא כולל המדריך הישראלי
מפגש קבוצה

המחיר אינו כולל:
ארוחות ומשקאות נוספים
ביטוחי בריאות ומטען
כל מה שלא פורט בסעיף כולל

ביטוח: ניתן לבצע ביטוח 180 יום לפני יציאת הטיול, המחיר הוא רק עבור ימי הטיול הכיסוי מתחיל 180 יום, לפני יציאת הטיול.

יציאה 00.0.17
חזרה:  00.0.17

9 ימים, 8 לילות
תכנית מגוונת - הכול כלול 

"אם יהיו קשים הימים
היזכרי בי לפעמים
ואם זה עוד מסע נואש
אל הצריף אל המגרש
במסילת העיר הישנה
איש לא יחכה בתחנה
ואם את נוסעת
מי ימתיק לילותייך
מי יקשיב לבכייך
מי ישמור צעדייך בדרכך
ואם את נוסעת
קחי מעיל יהיה לך קר"

                    (יעקוב גלעד)

להזמנות: סטאר טורס 0722511902


       
צור קשר עם סטאר טורס הורד טופס הזמנה
 
עברית English

טיול מאורגן - מסע הזיכרון לפולין

 
מסע הזיכרון לפולין (P101)
יציאה: 00.0.17     חזרה: 00.0.17

קבוצה קטנה 

 מסלול המסע:
פולין: ורשא - לודג' - קראקוב 


 

"הנה הכסיף זה הראש והשלג
זה הראש עדי שנכבש בדמו בעפר
שנשפך בידי גוי גרמני אכזר
והבן לא שילם ואת הבור לא חפר
(אצ"ג)

יום 1 : ת"א – וורשה  
טיסה ישירה ת"א - וורשה, בירת פולין
עם ההגעה ניסע לבקר בבית הקברות היהודי שרובו לא נפגע ובו נספר את ההיסטוריה רבת השנים של יהודי העיר. קברי האדמו"ר ממודזיץ', הנציב מוולוז'ין, ר' חיים סולובייצי'ק מבריסק, י.ל. פרץ, קדושי הגטו ועוד רבים וטובים. נמשיך לביקור במוזיאון היהודי החדש, בבית היתומים של יאנוש קורצ'אק, בבית הכנסת נוז'יק- היחיד ששרד. נבקר במקום בו התקיים התיאטרון האידי. נעבור לאורך דרך הגבורה, בכיכר ממנה נשלחו יהודי העיר להשמדתם. באתר ההנצחה ובבונקר של מרדכי אנילביץ'. נבקר בעיר העתיקה ששוחזרה באופן מושלם לאחר שנהרסה במלחמת העולם השנייה.
ארוחת ערב ולינה בוורשה

יום 2:  וורשה – טרבלינקה - קז'מיז' דולני – לובלין
בבוקר ניסע למחנה ההשמדה טרבלינקה, אחד משלושת המחנות שהופעלו במסגרת "מבצע רייינהרד”. עם תום ביקורנו נמשיך לעיירה קז'מיז' דולני - אחת מעריה היפות של פולין, עיירה שבימי הביניים המאוחרות הייתה עיר מסחר היושבת על צירי תנועה מרכזיים. האגדה מספרת כי המלך קזי'מיר הגדול במאה ה- 14  התאהב בבחורה יהודית בשם אסתרקה וניהל עמה פרשיית אהבים שבעקבותיה בנה לה ארמון משלה. ערב המלחמה היוו יהודי העיר 64% מתושבי המקום. רובם נרצחו במחנה בלזץ. נראה את קיר הזיכרון ושרידי בית הכנסת. נמשיך בנסיעה ללובלין המכונה "קראקוב הקטנה".  עם ההגעה נבקר בישיבת לובלין שריכזה בתוכה תלמידים חכמים ידועים. מייסד הישיבה הרב שפירא חידש את לימוד הדף היומי בגמרא, מפעל רחב ידיים הקיים עד היום בכל רחבי העולם היהודי. לאחר המלחמה פעלה במקום אחת המחלקות של האוניברסיטה אך המקום הוחזר לידיים יהודיות לפני מספר שנים.
ארוחת ערב ולינה בלובלין 

יום 3: לובלין –מיידנק -  ליז'נסק – לנצוט - מרקובה – טרנוב
לובלין הייתה מרכז תורני גדול מאוד ערב המלחמה. נבקר בבית הקברות היהודי העתיק בו קבור אחד  מגדולי האדמורי"ם הידוע בשם "החוזה מלובלין" ובסימן הקבר של המהרש"ל. נבקר גם במקום בו היה הגטו היהודי. נמשיך למחנה המוות מיידנק, מהגדולים והמשוכללים שבנו הנאצים. המחנה נבנה בפאתי העיר לובלין, ועשן הכבשן נראה ברחבי העיר. נמשיך אל ליז'נסק אל אוהלו של רבי אלימלך, נמשיך לעבר לנצוט נבקר בבית הכנסת של "החוזה מלובלין", ומשם לעיירה טרנוב, בה נעצור ליד שלט ההנצחה שבכניסה לגטו היהודי ונראה את בימת התפילה – השריד היחיד שנותר משריפת בית הכנסת ע"י הנאצים.
לינה באזור טרנוב

יום 4:  “יער הילדים" , מרקובה - קראקוב

הבוקר נבקר ב"יער הילדים", ובבורות ההריגה של יהודי טרנוב. נמשיך לביקור במרקובה בה מוצבת מצבת חסידי אומות העולם. נעלה על נס את זכרם ונוקירם בהנחת זר על מצבת הזיכרון.
המשך נסיעה לקראקוב, הבירה ההיסטורית והעיר השנייה בגודלה בפולין. שם נבקר במפעל הידוע של אוסקר שינדלר שהונצח בסרטו המפורסם של שפילברג, בבית המרקחת של פנקביץ' חסיד אומות העולם שהציל יהודים וסייע למחתרת היהודית, נבקר בגבעת ואבל, מקום הכתרתם וקבורתם של מלכי פולין.
ארוחת ערב ולינה - קראקוב

 יום 5:  קראקוב- ויליצ'קה – פלאשוב – קראקוב
בבוקר ניסע למכרות המלח בוילצ'קה, מכרה המלח העתיק בן אלף שנה שהפך לאתר תיירות בו מבקרים  כמיליון תיירים מידי שנה. נבקר במעמקי המכרה – 135 מטר תחת האדמה, כולל חדרים, פסלים וכנסייה ענקית המשמשת לאירועים גדולים – וכולם עשויים ממלח!.  בוילצ'קה הייתה קהילה יהודית מפותחת  
שקיבלה זכויות כריית מלח כבר מהמאה ה- 14. כל הקהילה הענפה שהייתה בעיר הושמדה ואנשיה נספו במחנה ההשמדה בלזץ.  כיום ויליצ''קה היא אתר מורשת עולם של אונסק"ו. נמשיך לביקור במחנה פלאשוב הקרוב לקראקוב. עם תום ביקורינו במחנה נחזור לקראקוב לעיר העתיקה התוססת והצבעונית ובה שוק סוקיניצה. בערב נצא להאזין ללהקת כלי זמר מקומית.
ארוחת ערב ולינה בקראקוב 

יום 6: קראקוב

לקראקוב מאפיינים רבים והיא נחשבת ליפה ביותר בפולין. היא העיר היחידה שלא הוחרבה והושחתה ע"י הנאצים. את היום כולו נקדיש לרובע היהודי קז'ימיז', נבקר בבית הכנסת "אלטונל" המשמש היום מוזיאון ליודאיקה, בבית הכנסת הרמ"א, (רבי משה איסרליש) שחי במאה ה16 והיה מגדולי הפוסקים של יהדות אשכנז, ובבית הקברות הסמוך לו.
ארוחת ערב ולינה בקראקוב

יום 7:  קראקוב – אושוייץ – לודז'
היום כולו נקדיש למחנה המוות אושוויץ – בירקנאו שם נתייחד עם זכרם של מאות האלפים שהומתו בתאי הגזים. "מחנות ההשמדה הקיימות במזרח אינן מתאימות לפעולה בקנה מידה גדול ולטווח ארוך, הועדתי למטרה זאת את אושוויץ “  (הימלר).
מחנה ההשמדה אושוויץ - בירקנאו היה הגדול מבין מחנות הריכוז וההשמדה שהוקמו על אדמת פולין ושימש מחנה עבודה וריכוז, ובמקביל היה גם מחנה מוות. אושוויץ - בירקנאו נבחר להיות המחנה המרכזי לביצוע מלאכת ההשמדה של העם היהודי ושם נבנו תאי הגזים והמשרפות. ההשמדה בוצעה באמצעות גז ציקלון שנוסה לפני כן על שבויי מלחמה סובייטים. ב - 1941 הוחל בהקמת מחנה בירקנאו שכונה אושוויץ, ובשנת 1942 החלו פעולות ההשמדה. במחנה היו ארבעה תאי גזים. בשנת 1944 החלו בטרנספורטים ישירות מכל רחבי אירופה, והמחנה הפך "בית חרושת" לרצח המוני.
אחה"צ נמשיך לעבר העיר לודז'.
ארוחת ערב ולינה בלודז' 

יום 8:  לודז' -  וורשה – תל אביב
לודז' – שבה הייתה אחת מקהילות ישראל הגדולות בפולין, הפכה במאה התשע עשרה 19 לבירת הטקסטיל של פולין, גורם שהיווה אבן שואבת לתושבים וליהודים רבים להגר אליה. ערב המלחמה היו בלודז' כ 220,000 יהודים. קהילה מאוד מפותחת ובה בתי ספר, תאטרון אידי ועיתונים יהודיים. כיום לודז' היא העיר השלישית במדינה, מונה כ 750,000 תושבים והיא בירת האזור. נבקר בגטו היהודי, בבית הקברות, נראה את בניין הטהרה ומשכן הקהילה היהודית המשוקמת. נמשיך לעבר העיירה גור, בה נוסדה שושלת החסידות הגדולה גור, נעלה לקברי מייסדי החסידות - בעל שפת אמת וחידושי הרי"ם  וביקור בשטיבל -בית המדרש החסידי.
ארוחת ערב ולינה בוורשה

יום 9: וורשה - תל אביב
נסיעה לשדה התעופה לטיסתנו חזרה הביתה.

 
הרשמה: סטאר טורס 0722511902
 
נבנה ע"י היפטק