Star Tours   טיולים מאורגנים לחו"ל
חזרה לרשימה
 וורשה – לודז' – קראקוב – דרזדן - ברלין

תאריך יציאה: 4.7.13
תאריך חזרה: 16.7.13פולין וגרמניה
עבר הווה ועתיד הנפגשים, אי שם בין וורשה לברלין, בין גדנסק לדרזדן, כובשים ונכבשים, דם יזע ודמעות
ממלחמות וכיבושים אל מרחבים וגבולות פתוחים


11 ימים, 10 לילות
תכנית מגוונת - הכול כלול

האזורים בהם נטייל:
דרום פולין: קראקוב, וורוצלב
מרכז פולין: ורשה הבירה, לודז׳
גרמניה: דרזדן, ברלין

פולין
הטיול והמסע שלנו ייקחו אותנו לאורכה ולרוחבה של הארץ הגדולה. תוך שאנו מבקרים ונהנים באתרי הטבע, ומאידך מבקרים ובוכים (מזילים דמעה) באתרי המורשת היהודית ואתרי הזיכרון לשואה הנוראה. בפולין קיימים 12 אתרים המוכרים ע"י אונסקו".

ברלין
בירת גרמניה ואחת מ- 16 המדינות המרכיבות אותה. ברלין העיר הגדולה בגרמניה והשנייה בגודל האוכלוסייה באיחוד האירופי. שם בשטחה היא מהגדולות שביבשת. העיר שוכנת בצפון מזרח המדינה. העיר נוסדה בשנת 1244.
העיר ידועה בגוון מוסדות התרבות שבה. 48 מוזיאונים ממלכתיים ועשרות מוזיאונים פרטיים.
בעיר פועלות התזמורת הפילהרמונית והתזמורת הסימפונית, כמו גם 3 בתי אופרה ומספר אוניברסיטאות.

דרזדן
בירת חבל סקסוניה שבגרמניה, עיר יפה ובה אתרים רבים לביקור. בעיר מבנים רבים בסגנון הבארוק. במלחמת העולם ה- 2 נחרבו מבנים היסטוריים רבים ששופצו לאחר סיום המלחמה.
העיר שוכנת לגדות נהר האלבה הנשפך לים הצפוני. דרזדן, בירת מדינת סקסוניה שבגרמניה והיא העיר השנייה שבגרמניה. העיר נוסדה בשנת 1206, ושימשה במשך שנים רבות כמקום מושבם של הנסיכים ומלכי סקסוניה וכונתה "פירנצה על נהר האלבה."
צור קשר עם סטאר טורס הורד טופס הזמנה
 
עברית English

מפולין לברלין

 מסלול הטיול:

יום 1 (4.7) וורשה –Warsaw
וורשה בירת פולין. את היום נקדיש לביקורים בשרידי אתריה היהודיים של העיר, ננסה להבין ולהקיף את גודל המורשת העשירה שהושמדה ע״י הנאצים. נבקר בבית הכנסת היחיד שנותר לפליטה מתוך הרבים שהושמדו. נבקר במקום בו התקיים התיאטרון האידי, נבקר בבית היתומים ע״ש קורצאק, בבית הקברות היהודי שרובו לא נפגע. נמספר את ההיסטוריה רבת השנים של יהודי העיר, נבקר בקיר הזיכרון ברח׳ מילא ובכיכר בה נמצאת אנדרטת הזיכרון - ממנה נשלחו יהודי העיר להשמדתם. נראה נם את אתר ההנצחה של מרדכי אנילביץ - הבונקר.
ארוחת ערב. לינה וורשה

יום2: (5.7) וורשה –Warsaw
היום נסייר באתרים הפולנים של העיר, נעשה סיור פנורמי בשדרות המרכזיות: מרשקובסקה וירושלים, כיכר שלושת הצלבים, הרחוב האלגנטי ״העולם החדש״ ואזור השגרירויות. נראה את ״ ארמון התרבות״ הענק, מתנת ברית המועצות, נתרשם מגן שופן היפה, נראה את התאטרון/ אופרה הלאומי וככר החייל הפולני האלמוני. ולסיום נבקר בעיר העתיקה ששוחזרה באופן מושלם לאחר שנהרסה במלחמת העולם.
ארוחת ערב ולינה וורשה

יום 3: (6.7) וורשה - לודז׳ – צ'נסטחובה - קראקוב - Krakow – Lodz - Warsaw
נמשיך אל העיר לודז׳ שבה הייתה אחת מקהילות ישראל הגדולות שבפולין. במאה ה- 19 הפכה העיר להיות בירת הטקסטיל של פולין, גורם שהיווה אבן שואבת לתושבים וליהודים רבים להגר אליה. נבקר בגטו היהודי בו הצטופפו יהודי העיר. ערב המלחמה היו בלודז׳' כ- 220,000 יהודים. קהילה מפותחת ובה בתי ספר, תיאטרון אידי ועיתונים יהודיים. כיום היא ה- 3 בגודלה במדינה, עם 750,000 תושבים, ומהווה את בירת האזור. נמשיך לעיר צ׳סטוחובה שהיא מרכז קתולי ומקום עליה לרגל, בה נמצא פיסלה של ״המדונה השחורה״ המפורסמת, גם בעיר זו התקיימה קהילה יהודית גדולה. לקראת ערב נגיע לקראקוב.
ארוחת ערב ולינה בקראקוב

יום 4: (7.7) קראקוב - Krakow
לקראקוב העיר מאפיינים רבים, היא נחשבת לעיר היפה ביותר בפולין, היא העיר היחידה שלא נחרבה והושחתה ע״י הנאצים. בקראקוב קיימת כיכר העיר העתיקה (רינק) הנחשבת לגדולה שבאירופה.
קראקוב הנה הבירה ההיסטורית והעיר השנייה בגודלה בפולין. נבקר באתרים היהודיים - היסטוריים: ברובע היהודי קז׳ימש, נבקר בבית הכנסת ״אלטשול״ המשמש היום מוזיאון ליודאיקה, בבית הכנסת של הרמ״א (רבי משה איסרליש), שחי במאה ה-16 והיה מגדולי הפוסקים של יהדות אשכנז ובבית הקברות הסמוך לו.
נמשיך לבית המרקחת של ד״ר פנקביץ שקיבל את אות חסידי העולם עבור הצלת יהודים וסיוע למחתרת היהודית. נראה את המפעל של אוסקר שינדלר שהונצח בסרטו של שפילברג. נבקר בגבעת ואבל, מקום הכתרתם וקבורתם של מלכי פולין. לסיום יום מרתק זה, נגיע לעיר העתיקה, הצבעונית והתוססת ובה ככר סוקיניצה היפיפיה.
ארוחת ערב לינה בקראקוב

יום 5: (8.7) אושוויץ - בירקנאו -Auschwitz - Birkenau
נתייחד עם זכרם של מאות האלפים שהומתו בתאי הגזים במחנות אלה.
״ נקודות ההשמדה הקיימות במזרח אינן מתאימות לפעולה בקנה מידה גדול ולטווח ארוך. הועדתי למטרה הזאת את אושוויץ״ אמר הימלר. מחנה הריכוז אושוויץ - בירקנאו היה הגדול מבין מחנות הריכוז וההשמדה שהוקמו על אדמת פולין והוא שימש מחנה עבודה וריכוז ובמקביל היה מחנה מוות. המקום שנבחר להיות המחנה המרכזי לביצוע מלאכת ההשמדה של העם היהודי. במקום נבנו תאי גזים ומשרפות. ההשמדה בוצעה באמצעות גז חידלון בי, שנוסה לפני כן על שבויי מלחמה סובייטים. באוקטובר 1941 הוחל בהקמת מחנה בירקנאו שכונה אושוויץ 2. בחודש מרץ 1942 החלו פעולות ההשמדה במחנה החדש. היו בו ארבעה תאי גזים ועד נובמבר 1944 היה המחנה ״ בית חרושת ״ לרצח המוני וקלט טרנספורטים מכל רחבי אירופה. נסייר בביתנים של תעשיית המוות הנאצית ו״ קיר המוות״, הביתן היהודי, עמוד התלייה עליו ניתלה מפקד המחנה רודולף הס מיד עם שחרור המחנה ע״י הרוסים בינואר 1945. נראה את הרמפה עליה עשה מנגלה את סלקציות המוות. לאחר הביקור המרגש ניסע לקראקוב.
ארוחת ערב ולינה קראקוב

יום 6: (9.7) קראקוב - מכרות המלח ויליצ׳קה - Krakow - Wieliczka
היום נבקר במכרה המלח העתיק בן 1000 שנה, שהפך לאתר תיירות עולמי מרתק עם כמיליון מבקרים בשנה. הביקור נערך 135 מ' במעמקי האדמה, וכולל חדרים, פסלים וכניסה ענקית המשמשת לאירועים, הכול עשוי מלח. היהודים קיבלו את הזכות לכריית המלח כבר במאה ה14. כל הקהילה הענפה שהייתה בעיר הושמדה ואנשיה נספו במחנה ההשמדה בלז׳ץ. וילצ׳קה הוכרה ע״י אונסקו כאתר מורשת עולם. נחזור לקראקוב להשלמת הביקורים בעיר.
ארוחת ערב מלווה בפולקלור מקומי ולינה בקראקוב

יום 7: (10.7) קראקוב – וורוצלב Krakow - Wroclaw
את היום נקדיש לעיר שהיא אחת "מפנינות" מרכז אירופה ומשלבת בתוכה סגנונות בניה רבים שנוצרו בה במהלך ההיסטוריה בעקבות העובדה שמדי תקופה עברה העיר מכיבוש אחד לשני, במהלך ההיסטוריה הייתה חלק מפרוסיה, אוסטריה, בוהמיה, וגרמניה, החל מ – 1945 היא נמצאת בתוך גבולותיה של פולין. העיר יושבת על גדות נהר האודרה. והיא העיר ה -4 בגודלה בפולין עם כ – 650,000 תושבים. העיר נבחרה להיות בירתה התרבותית של אירופה לשנת 2016. ארוחת ערב ולינה בוורוצלב (וורקלאו)

יום 8: (11.7) וורוצלב - דרזדןWroclaw – Dresden
לאחר ארוחת הבקר, נצא לדרכנו, נעבור את הגבול שבין פולין לגרמניה ונגיע לעיר דרזדן. העיר הנחשבת לאחת מהיפות שבגרמניה, נהרסה כליל בהפצצות "בנות הברית" במלחמת העולם השנייה ושוקמה לאחריה. העיר מאופיינת בסגנונות הבניה שלה ובעיקר בסגנון הבארוק. נסייר באתרי העיר, נצפה בנהר האלבה הזורם לאורכה בערוץ עמוק. נראה את בית האופרה. נבקר במוזיאון הפורצלן, בקתדרלה הידועה ובארמון צווינגר.
ארוחת ערב ולינה בדרזדן

יום 9: (12.7) דרזדן - ברלין Dresden - Berlin
לאחר ארוחת הבקר ניסע לבירת גרמניה: ברלין. עם ההגעה נעשה סיור פנוראמי להכרת העיר: השדרה המפוארת אונטר דן לינדן, כיכר אלכסנדר, שער ברדנבורג, נראה את בניין הרייכסטאג, את ארמון משכנו של נשיא גרמניה וכיכר פוטסדאם המודרנית.
ארוחת ערב ולינה בברלין

יום 10: (13.7) ברלין
את היום כולו נקדיש למורשת היהודית של ברלין. נבקר בבית הכנסת שנשרף ע"י הנאצים ונבנה מחדש, במוזיאון היהודי, בצ'ק פוינט צ'רלי Checkpoint Charlie, נקודת המעבר שבין ברלין המערבית והמזרחית בתקופה שלאחר מלחמת העולם השנייה ועד לנפילת החומות. נבקר בכיכר בבל – בה נשרפו ע"י הנאצים ב – 1933, עשרות אלפי ספרים. נבקר במוזיאון הטופוגרפיה – השוכן במקום בו שכנה מפקדת ומרתפי העינויים של הגסטפו.
ארוחת ערב ולינה בברלין

יום 11: (14.7) ברלין – תל אביב
השלמת הביקורים בעיר. נלך לאורכו של נהר השפריי – החוצה את העיר במהלכה נוכל לראות מבתיה הציבוריים של העיר. נקנח בשייט בנהר. נבקר במוזיאון פרגמון – בו תצוגות מרשימות מימי יוון ורומי.
נראה את כנסיית הקיסר וילהלם – שנבנתה בשנת 1895 וחלקה הגדול נהרס במלחמת העולם השנייה ולידה כנסיה חדשה שנבנתה לזכרה. משם נקנח ברחוב קו דאם, אזור הקניות הגדול של העיר, בגמר הקניות, ניסע לשדה התעופה לטיסתנו הלילית ארצה.

יום 12: (15.7)
נחיתה לפנות בקר בישראל
מחיר הטיול:
לאדם בחדר זוגי: 2,490 $
תוספת ליחיד בחדר: 330 $

המחיר כולל:
* טיסה בינלאומית ת״א וורשה, ברלין ת"א
* בתי מלון דרגת תיירות טובה 4 כוכבים
* היטל דלק ומיסים נכון לתאריך 31.1.2013 ( כפוף לשינויים ע״י הרשויות)
* אירוח על בסיס חצי פנסיון
* שני ערבי פולקלור
* אוטובוס תיירים נוח
* כניסות לאתרים לפי התוכנית
* תשר לנותני שירותים בחו״ל
* מדריך ישראלי בכיר מצוות החברה
* מדריכים מקומיים
* בקבוק מים מינראליים

המחיר אינו כולל:
* בטוח בריאות ומטען חובה! ניתן לרכישה במשרדנו
* הוצאות אישיות
* ארוחות נוספות משקאות שאינן מופיעות בתוכנית
* תשר למדריך הישראלי. (נהוג בין 3 - 5 דולר ליום לאדם)

• ימים מלאים ללא ימים חופשיים. --- המחיר כולל הכול!!!


להרשמה: סטאר טורס 902 511 0722
 
נבנה ע"י היפטק