Star Tours   טיולים מאורגנים לחו"ל
חזרה לרשימה
  

אגדה גאורגית עתיקת יומין מספרת כי הקווקז היה חבל ארץ  אותו שמר  בתחילה אלוהים לעצמו. הגאורגים טוענים שהם חיים במקום היפה ביותר בעולם ומאמינים שהקווקז הוא חלקת אלוהים הקטנה המכונה "גן עדן"...

מסע הרפתקני לחבל ארץ זה, הנושק לאסיה ולאירופה ומאז ומתמיד היווה צומת דרכים חשוב לעמי העולם העתיק: רומאים, יוונים, חיתים, פרסים, ערבים, תורכים ומונגולים

אזור אותו חוצים רכסי הרי הקווקז  הלבנים שם מצאו את ביתם "היהודים ההרריים"

המסע אל הקווקז הוא מפגש עם נופים פראיים ואנשים מרתקים, חשיפה אל תרבות עתיקה והיסטוריה עשירה

הפואמה הקלאסית מהמאה החמישית על מסעו של יאסון והארגונאטים בספינת ה "ארגו", מתארת ארץ רחוקה של שפת הים השחור  ושמה – קולכיס (גאורגיה של ימינו), אל ארץ זו הגיע יאסון לאחר שחצה את ארץ האמזונות בחפשו אחר גיזת הזהב

באטומי BATUMI

ממוקמת בחבל סוואנטי במערב המדינה לחופו של הים השחור ולרגלי הרי הקווקז הנישאים. הצמחייה באזור סובטרופית – ססגונית. בסביבה מעיינות חמים וגן בוטני עשיר בצמחיית האזור. גורמים אלה הפכו את העיר ליפה שבערי גאורגיה.

הבנייה באזור הושפעה מקרבתה לגבול התורכי מהשפעות אנגליות וכמובן השפעות רוסיות ולכן מאופיינות בעירוב סגנונות קולוניאלי רוסי ואנגלי והשפעות ערביות. בתי אבן קשתות וקמרונות. הרחובות בנויים שתי וערב. הגרעין הקדום של הבתים מאופיין בבניה צמודת - קרקע בשילוב עץ ולבנים הנפתחות לחצרות קסומות.

טיילת מתפרשת לאורך ק"מ רבים. באטומי מסמלת את רצונה  של גאורגיה להפוך למוקד משיכה לתיירים, בנוסף לרצועת החוף יש נמל ים גדול, בתי קזינו וגן בוטני מהמם היושב על צוק המשקיף לים. כשעה מהגבול הטורקי. 

בגאורגיה נופים דרמטיים, נהרות שוצפים, יערות עבותים. הרים עצומים שחלקם משמשים מוקד לטיפוס וטיולי שטח. לצד כל אלה נפגוש אנשים חמים, רחבי לב בעלי כבוד ומסורות עתיקות ואוהבי יין ואוכל טוב.

הגאורגים ידועים בגסטרונומיה, המציאות עולה על כל דמיון. השולחן המלא כל טוב, המצפה לנו בכל ארוחה, לחם גאורגי, סלטים מסוגים שונים, מטבלים שכוללים חצילים ואגוזים, וכמובן חצ'פורי – המאכל הכולל לחם וגבינה צהובה המגיעה במתכונים שונים

מחיר הטיול:
 
לאדם בחדר זוגי:     2,390$          
תוספת ליחיד:         450$
 
(קבוצה קטנה מקסימום 25 משתתפים)
 
לנרשמים במהלך חודש פברואר – אפשרות ל – 5 תשלומים צמודי דולר ללא ריבית
 
 
המחיר כולל:
 
טיסות בין לאומיות טיסה סדירה בחברת התעופה הגאורגית
מיסי נמל הידועים ביום 1.1.0214 – ייתכנו שינויים ע"י חברות התעופה ורשויות המדינה
אירוח במלונות דרגת תיירות טובה
פנסיון מלא - ארוחות בקר וערב, לצהריים ארוחה קלה
אוטובוס תיירים ממוזג
כניסות לאתרים
מדריך ישראלי מנוסה מצוות החברה
מדריך מקומי דובר אנגלית
2 ערבי פולקלור (אחד בארמניה ואחד בגאורגיה)
בקבוק מים מדי יום
טיפים לנותני השרות בחו"ל (לא כולל המדריך הישראלי)
מפגש קבוצה טרום היציאה
 
המחיר אינו כולל:
ביטוחים מכל סוג שהוא – חובה
מומלץ לעשות ביטוח הכולל גם את ביטול הנסיעה בגלל מחלה (ניתן לקבל הצעה במשרדנו)
הוצאות אישיות
משקאות, ארוחות ובילויים נוספים
כל שאינו מפורט בסעיף המחיר כולל
 
 
 
 
להרשמה:  902 511 0722 
 
סטאר טורס בע"מ
 


צור קשר עם סטאר טורס הורד טופס הזמנה
 
עברית English

טיול מאורגן לגאורגיה וארמניה - יציאה מובטחת

 
 תכנית הטיול 2014
11 לילות      12 ימים

יציאה מובטחת - נותרו 4 מקומות בלבד  

GEORGIA and ARMENIA   גאורגיה וארמניה

בארץ גיזת הזהב 

המסע לגאורגיה וארמניה, מאפשר לנו מפגש עם נופי יערות והרים, כפרים מסורתיים, ערים המשתקמות וקמות מהריסותיהן ואוכלוסיה מאירת פנים. יש בו חשיפה לתרבויות עתיקות והיסטוריה עשירה ורבת תהפוכות, כיאה לחבל ארץ הממוקם בין אסיה ואירופה. אזור שמאז ומעולם היווה צומת דרכים חשובה לסוחרים, תרבויות וצבאות כובשים. נצא למסע אל הנופים הבזלתיים של ארמניה ומורשתה הנוצרית ואל הנופים והאנשים בקווקז ובגאורגיה הסמוכה

יציאה: 29.07.2014              חזרה: 9.08.2014
 
יום 1:  29.07  ת"א – טבליסי (TIBLISI) בירת גאורגיה
נפגש אחר הצהריים, בנתב"ג (קומה ג' שער 32) לטיסתנו לטבליסי בירת גאורגיה, הגעה בשעת לילה, העברה למלון.                                                                                       
לינה טבליסי
 
יום 2: 30.7 טבליסי - דויד גרז'ה - קחטי (חבל היין) – טבליסי (גאורגיה)
לאחר ארוחת הבוקר ומנוחה, נצא לסיור היכרות ראשוני בעיר טבליסי. נצא במסלול רגלי לפסל אימא גאורגיה ונמשיך לבית הכנסת היהודי, שבעבר היה מוסד מפואר. נמשיך לקתדרלת סיוני (ציון), המרכז העתיק של הכנסייה הגאורגית. וכמובן סיור בשד' רוסטווילי המפוארים. נראה את בית הפרלמנט, האוניברסיטה ובית האופרה.
נצא מטבליסי מזרחה לאחד מהאתרים היפים שבגאורגיה, מנזר דויד גרז'ה - מנזר מדברי שנבנה לצד כוכי המתבודדים בלב המדבר הצבעוני של גאורגיה.
נמשיך לסיור בחבל קחטי - הידוע בייצור יינות מעולים. נבקר באתרים ההיסטוריים וביקבים המקומיים. בשעות הערב נשוב לטבליסי ארוחת ערב.
לינה טבליסי
 
יום 3: 31.07  מטביליסי - גרוזיה לארמניה ARMENIA
נסיעה דרומה לעיירה סאדאחלו SADAKHLO בה נמצא מעבר הגבול בין שתי המדינות, לאחר סידורי קבלת הוויזה, נחל את מסענו בארמניה. ניסע דרך כפרים ארמניים ציוריים, מנזרים האוצרים בתוכם את מיטב הארכיטקטורה הארמנית. נעבור בעיירות גדולות ובהם מפעלי תעשייה נטושים, עדות לתוכניות החומש הגדולות שנזנחו. נגיע לקומפלקס המנזרים החפט וסנהין HAGAPAT SANAHIN הגדולים במנזרים מתקופת ימי הביניים שבארמניה ומהווים את אחת הדוגמאות היפות לארכיטקטורה הארמנית. הוכרזו ע"י אונסק"ו כאתר מורשת תרבותית עולמית. בדרך נעבור מעל נחל קסאח ועל גדותיו כפרים של המיעוט הזידי-עובדי אש פגאניים הנמצאים עם עדריהם, במהלך הקיץ, בהרים ולקראת החרף יורדים אל כפריהם. נמשיך בדרך המתפתלת בין עצים ונחלים לביקור בכנסיית גושאוונק GOSHAVANK, גוש הוא כינוי לאדם-קרח, האגדה מספרת על הנזיר גוש שחי מאה ה -12 ובנה את הכנסייה, ליד שרידי חומה מימי טרום הנצרות. הכנסייה נשרפה ע"י המונגולים. נמשיך לאגם סוואן, האגם היחיד במדינה והמכסה כשישית מגודלה של המדינה. האם שוכן בגובה של כ – 2000 מט' מל פני הים. נגיע לירוואן בירת ארמניה לארוחת ערב ולינה.
לינה ירוואן
 
יום 4: 1.08 ירוואן -  YEREVAN  ECHMIADZIN  - ZVARTONS - ירוואן (ארמניה)
את היום נתחיל בסיור בבירת ארמניה, נפתח בחורבת ארבוני ERBENI בירת האימפריה האוררטית ממנה התפתחה העיר ירוואן, נמשיך לאנדרטה הגדולה "אימא ארמניה" שגובהה 36 מ' והוצבה במקום פסלו של סטאלין. נמשיך לאתר ההנצחה והמוזיאון של השואה הארמנית. נבקר במוזיאון הייחודי לכתבי יד עתיקים. במרכז העיר נראה את בית האופרה, נטייל בשדרות אבוביאן.
נמשיך בנסיעה ל-  ECHMIADZIN בירתה הרוחנית והמנהלית של הכנסייה הארמנית ומקום מושבו של הקתוליקוס (הוותיקן של ארמניה ובירתה העתיקה). נבקר בעיר הקדושה, נתחיל בכנסיית תרי פסמה הקדושה שאת סיפור "כמעט האונס" שלה נשמע במקום. הכנסייה נבנתה בשנת 630 על גבו של המוזולאום של הקדושה שהוקם בשנת 395, נבקר בקתדרלה המשמשת עד היום כמרכז הדתי החשוב ביותר בארמניה. נבקר בעתיקות מקדש ZVARTONS מהמאה ה – 7 שהוכרו בשנת 2000 כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו. ארוחת ערב במסעדה מקומית.                                                          
לינה ירוואן
 
יום 5: 2.8 ירוואן חור ויראפ – VIRAPKHOR  עמק אררט נורוואק – NORAVANK 
ארני – ARYNI (ארמניה)
נצא מירוואן לעמק אררט ונצפה אל הר אררט הגבוה (ההר עצמו נמצא בתורכיה), ע"פ המסורת במקום זה נחתה תיבתו של נוח. ניסע בנופים ההרריים למנזר חור ויראפ, בו היה כלוא במשך 13 שנים מייסד הכנסייה הארמנית גרגוריוס המאיר. המבנה יושב על מצוק הצופה לגבול התורכי והר אררט נישא ממש מעליה. המקום הנו אחד מהאתרים המקודשים בארמניה ומהווה מקום עליה לרגל.
נמשיך למנזר נורוואק – פנינה ארכיטקטונית ייחודית, האתר נמצא באמצעו של מצוק ההרים האדומים ונבנה במאות ה – 13 והמאה ה – 14. סביב המבנה חצ'קרים רבים.
ניסע לכפר ארני המצטיין ביקבי היין שבו. הכפר ממוקם במקום מדהים בין מצוקים וקניון תלול שבינות להרים האדומים. נבקר בכפר הקטן ירגיס ובבית הקברות היהודי שבמקום, דבר המעיד על קיומה של קהילה יהודית באזור בתקופת ימי הביניים. נחזור למלוננו בירוואן לא. ערב ולינה.                                                                 
לינה ירוואן
 
יום 6: 03.08 ירוואן  גרני – GARNI  גהרד - GEGHARD  ירוואן (ארמניה)
נצא בנסיעה מערבה, נעצור לתצפית מרהיבה על הר אררט – סמלם המקודש של הארמנים. נמשיך לכיוון גרני בדרך זרועת כפרים, מטעי אגוזים, תפוחים ודוכנים רבים המוכרים את התוצרת המקומית. בגרני, אתריה העתיקים המפורסמים של ארמניה – שרידי שוק מהמאה ה -2 לספירה, מקדש בסגנון יווני שבנה המלך הארמני טרדת לבתו האהובה במאה ה – 3 לספירה. לידו שרידים של תרבות אוררטו שקדמה לארמנים, כתובים בכתב היתדות. ארוחת צהריים בכפר בבית ארמני טיפוסי, נטעם את הלחם הארמני לבש – LAVASH, מעין פיתה גדולה דקה ומיובשת. אחה"צ נצא לנסיעה בדרך נהדרת המתפתלת בין ההרים ונבקר באחד האתרים המופלאים שבמדינה, מנזר גגהרד שפירושו בארמנית חנית. לפי המסורת, נמצאת במנזר החנית בה דקר החייל הרומאי את צדו של ישו כדי לבחון אם הוא עדיין בחיים. נגיע לאתר החצוב כולו בסלע מנוליטי, מכלול ענק של כנסיות, חצובות בסלע ,כנסייה מעל כנסייה. הכנסייה ה – 1 נבנתה במאה ה- 4 ע"י גיורגיוס מאיר העיניים. המקום הפך אתר מרכזי לעליה לרגל ומרכז תרבותי ורוחני. בתום הביקור נחזור לירוואן. ארוחת ערב.                                                                         
לינה ירוואן
 
יום 7: 04.08  מצודת אמברד - AMBERD  סגמסוונק - SAGHMOSAVANK           
הר ארגאץ- MT.ARAGATS גיומרי ברבה BRAVA  (מעבר לגאורגיה) בקוריאני - BAKURIANI
הבקר נבקר בפארק האלף-בית של ארמניה, בפארק מוצבות אותיות האלף-בית הארמני העשויות מאבן טוף, בגובה אדם.  נסע צפון מערב למחוז אשטרק, שם נראה את שרידי מבצר אמברד המרשים ומעורר התפעלות רבה. בניית המבצר החלה במאה ה -7 ובמאה ה -10 חוזק ובוצר ע"י המלך בגרטוני, המקום עבר מספר כובשים שהחריבו אותו, התורכים, הסלגו'קים במאה ה – 11 והמוגולים במאה ה - 13. המקום ניצב על צוק שגובהו 2,300 מ', ועדיין ניתן לראות את הבנייה המדויקת באבני הבזלת. המבצר יושב על מפגש של שני קניונים שבהם זורמים 2 נחלים. בסמיכות למבצר כנסייה קטנה מהמאה ה – 11 שנבנתה ע"י שר הצבא. סביב המקום חצ'קורים יפים. ניסע להר אראגאץ הגבוה שהרי ארמניה, נישא לגובה של כ - 4,000 מ'. נבקר באגם קארי-KARI הנמצא בגובה של 3,190 מר' מעל פני הים. נמשיך בנסיעה ל -  SAGHMOSAVANK ממנו נצפה על קניון KASAKH, נהנה מהנוף עוצר נשימה. לעת ערב נגיע לבקוריאני, אתר סקי בגובה של 1700 מט' השוכן בנוף אלפיני ויערות. ארוחת ערב.                                                         
לינה בקוריאני
 
יום 8: 05.08 בקאורייני BAKURIANI  בורגו'מי – BORJOMI   וורדזיה  קוטאיסי (גאורגיה)
לאחר ארוחת הבקר נצא לביקור בעיר ברגו'מי – BARJOMI, אתר נופש ידוע ואזור שופע מעיינות מים מינראליים. נסייר בטבע והיערות שבפארק. נסיעה צפונה לאזור סאמצחה – ג'אווחטי הצחיח, נבקר במבצר העתיק חרטוביסי – KHERTVISSI, נמשיך לכיוון הגבול הטורקי, נבקר בוורדזיה – קומפלקס מערות החצובות בסלע מתקופת הזוהר של המלכה תמרה מהמאה ה – 12 לספירה. אתר זה הנו מהמעניינים ביותר בגאורגיה. עיר המערות שמשה (לפני תקופתה) בעתות מלחמה למסתור ואחסנה. בתקופת המלכה תמרה, שינה האתר את ייעודו והפך למרכז דתי, מנזרים וכנסיות שעל קירותיהם ציורי פרסקו מרהיבים. נמשיך לקותאיסי, השוכנת במעלה נהר הריאני שהיה מוכר כנתיב שייט כבר בימי היוונים. קוטאיסי העיר השנייה בגודלה בגאורגיה שבה הייתה קהילה יהודית חשובה. נבקר בקתדרלת בגראטי BAGRATI שהוכרזה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולם. נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת המשמש את הקהילה היהודית עד היום. נאכל ארוחת ערב ונלון בבית הארחה משפחתי וצנוע. (מקלחות ושירותים משותפים).                                                                          
לינה קוטאיסי
 
יום 9: 06.08 קוטאיסי – באטומי BATUMI (הים השחור) (גאורגיה)
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאורך הים השחור דרך חבל סוואנטי, הנחשב לאזור היפה ביותר בגאורגיה. נגיע לעיר באטומי השוכנת במערב המדינה לרגלי הרי הקווקז. בנוסף לרצועת חוף וטיילת ארוכה מתהדרת העיר בנמל ים גדול, בתי קזינו וגן בוטני מהמם. נבקר בגן הבוטני הממוקם במפרץ הירוק. נמשיך דרך מעבר גודרצזי למצודת גוניו GONIO מבצר רומאי במחוז אגי'רה, בנקודה בה נשפך נהר הצ'וחוחי לים השחור. המבצר נבנה ע"י פלניוס סיקונדוס
במאה ה -1, נכבש ע"י העותמנים בשנת 1547. ב – 1878 הפך לחלק מהאימפריה הרוסית. המבצר הוא השריד השלם והגדול בעולם של ארכיטקטורה צבאית רומאית – ביזנטית. א. ערב.                                           
לינה באטומי
 
יום 10: 07.08 באטומי BATUMI  אופליצחה-UPLISTSIKHE   גורי GORI  טבליסי (גאורגיה)
אנו עוזבים את באטומי לעיר המערות הופליסצוחה מהמאה ה -6 לפנה"ס. קומפלקס מערות מרהיב, נסייר בין המערות ששימשו למגורים, מקדשים פגאניים ותיאטרון ענק.
נמשיך בנסיעה לעיר גורי-GORI, עיר עתיקה שידעה פריחה כלכלית בימי הזוהר של דרך המשי. העיר ידועה בגלל המצודה האדירה הנמצאת בה, אך יותר מכל ידועה כעיר הולדתו של יוסיף ויסריונוביץ או בשמו המקורי יוסף דז'וגשווילי והמוכר לנו "כאיש הפלדה" יוסף סטאלין. נסייר בעיר ונבקר במוזיאון סטאלין ובכיכר המרכזית בה מוצב פסלו הענק של הרודן. ארוחת ערב.                                                                                                 
לינה גורי
 
יום 11: 08.08 גורי מצחטה MTSKHETA הדרך הצבאית HIGHWAYMILITARYGEORGIAN – קזבק KAZBEGI   רכס הקווקז הגבוה  גודארי – GUDAURI (גאורגיה)
לאחר ארוחת הבוקר נצא  למצחטה – הבירה העתיקה של גאורגיה (מרוחקת כ – 20 ק"מ מצפון לטיבליסי). החוקרים סבורים שהעיר נוסדה באלף השני לפני הספירה ושימשה כבירת ממלכת איבריה (גאורגיה) החל מ – 500 לפנה"ס ועד 500 לספירה. בעיר זו קבלו עליהם הגאורגים את הדת הנוצרית במאה ה – 4. העיר הוכרזה ע"י אונסק"ו כאתר שימור מורשת עולמית. העיר שוכנת במפגש הנהרות מטקווארי וארגווי. נערוך סיור בעיר ונראה את קתדרלת סונטיצ'חובלי (העמוד החי) SVETITSKHOVELI, שנבנתה על שרידים עתיקים ובמנזר JVARI למנזר זה הביאה הקדושה נינה את הצלב המקורי.
נצפין במעלה "הדרך הצבאית" החוצה את רכס הקווקז לעבר הגבול הרוסי. נבקר בקומפלקס הארכיטקטוני של אנאנורי ANANURI, מהמאות ה- 16 וה-17 . נצפה במונומנט הידידות גאורגיה-רוסיה, ניסע לאורך הנהר ארגבי ARGABI הזורם בגובה של כ-2,400 מ' בתוך מכתש הרים יפהפה אל העיירה קזבקי. נעלה על ג'יפים ונטפס במעלה הקווקז ההררי. נעפיל לכנסיית גרגטי סאמבס SAMBASGERGETI, הממוקמת על רכס ההר. מולנו נפרסים שרשרת הרי הקווקז כשבראשם הר קזבק המתנשא לגובה 5,047 מ', אחד מששת הרכסים הגבוהים של הקווקז. האגדה מספרת כי להר זה נכבל פרומתאוס, נמשיך לכיוון הגבול הרוסי עד לנקודה בה מסתיים הכביש. בסופו של יום נגיע לגודאורי. ארוחת ערב.                               
לינה גודאורי                                                                                  
 
יום 12: 09.08 גודארי – טיבליסי – תל אביב (גאורגיה – ישראל)
שמה של העיר טיבליסי פירושו מים חמים. העיר יושבת על שתי גדות נהר הקורה. את הבוקר נתחיל בסיור במוזיאון הפתוח, בו אוסף של בתי עץ ממחוזותיה השונים של גאורגיה. נעלה לתצפית אל העיר ונהר הקורה החוצה אותה.  ואל מצודת נאריקלה NARIKALA. ביום יפה ניתן לראות את רכס הקווקז המושלג. נעבור דרך כנסיית מטאחי METEKHI שנבנתה במאה ה – 12. לאחר מכן נבקר באזור אבנוטובאני ABANOTUBANI המפורסם במרחצאות הגופרית, במבנים בסגנון אסייתי ובמבנים גאורגיים מהמאה ה – 19. אחר הצהריים העברה לנמל התעופה לטיסתנו חזרה ארצה.
 
בטיול זה ימים הטיול מלאים, ללא ימים חופשיים, פנסיון מלא
מחיר הטיול: לאדם בחדר זוגי 2,390$
תוספת ליחיד בחדר:            450$
 
 
 
מדריכת הטיול ד"ר טלי דביר
להרשמה: 0722511902
 
 
נבנה ע"י היפטק