Star Tours   טיולים מאורגנים לחו"ל
חזרה לרשימה
 טיול מאורגן לאוזבקיסטן וטורקמניסטן

אוזבקיסטן

        
אוזבקיסטן השוכנת בין נהר אמו דריה לנהר סיר דריה, הייתה ערש ומרכז לציוויליזציות אדירות. דרך המשי העוברת דרכה, אדמותיה הפוריות, עריה העשירות ומסחרה העשיר משכו אליהם מחד, כובשים מהוללים ככורש, אלכסנדר מוקדון, ראשוני המוסלמים וג'ינג'יס חאן. מאוחר יותר מעצמות אדירות כבריטניה ורוסיה הצארית, מאידך היו עריה מרכז לימוד ודעת ראשון במעלה שמשך אליו את גדולי המלומדים. מכאן יצאו גדולי המתמטיקאים של ימי הביניים, החשוב ברופאים של אותן שנים, האסטרונום הראשון, אל בירוני, שטען,
400 שנה לפני קופרניקוס שהארץ סובבת את השמש ועוד רבים. כמו פנינים שזורות בשרשרת עתיקה זוהרות עריה העתיקות של אוזבקיסטן מבעד לאבק ההיסטוריה, ובשמותיהן עדיין מתנגן צליל של מסתורין: סמרקנד, בוכרה, חיווה. לבעלי דמיון היסטורי הן משמשות תפאורה לסרט עלילה מרתק של הכובשים הגדולים. כל תייר חובב הרפתקאות ירגיש בהן בן דמותו של מרקו פולו. מי מאתנו לא זמזם בילדותו את השיר "בבוכרה היפה בעירי שטופת השמש..."
 

טורקמניסטן

      

מדינה השוכנת בחלק המרכזי של יבשת אסיהבמשך מאות שנים נכבשה ע"י אימפריות ומלוכות שונות, עקה היותה מרכז מעבר חשוב במרכז אסיה. בקוניה-אורגנץ הייתה לפני מאות שנים מרכזו של העולם האסלמי. המדינה העתיקה חורזם בצפונה של החלק מדרך המשי שהוביל לים. במשך אלפי שנים. כיום רובה של אורגנץ העתיקה נמצא מתחת לאדמה, אך עדיין ניתן להתלהב מעברה המפואר. בשנת 2005 הוכרזה חורזם כאתר מורשת עולם של אונסק"ו

יורטה – YURT
בית מסורתי המשמש נוודים בערבות מרכז אסיה, עשוי בד"כ מלבד המכסה שלד עץ הבנוי בצורת שתי וערב. בשפות הטורקיות משמעותה של המלה יורט היא "ארץ מגורים", "שטח מחיה" או "מולדת". הביטוי הפך לשם נרדף לבית נייד שצורתו כשל אוהל. מאותו שורש נגזרה המלה ORDU שמשמעותה אדמה וזו מצאה את דרכה לשפות שונות. בקזחית מכונה המבנה קייז-איי: שמשמעותו בית לבד. בקירגיזית מכונה בוז-היי: בית אפור, על שום צבעו של הלבד. שלד גג המבנה עשוי בצורת שתי וערב, הפך לכשעצמו לסמל בתרבויות מרכז אסיה. השלד, המכונה בקזחית "שנראק" ובקירגיזית "טונדוק", עבר בירושה מאב לבן. גם תמונת "הטונדוק" מופיעה במרכז דגלה של קירגיסטאן. מבנה היורט: עשוי משלד עץ מכוסה בלבד שמקורו בצמר כבשים. העץ אינו מצוי בערבות מרכז אסיה ויש להביאו מהעמקים הנמוכים יותר. לעיתים נמצא במרכז המבנה עמוד התומך בגג. לעיתים מכסות פיסות בד את המבנה מבחוץ ולפי הצורך נתלית משקולת במרכזו כדי לספק לו יציבות. המבנים משתנים בגודלם וסגנונם מאזור לאזור.

 
המחיר לאדם בחדר זוגי: 2,990$ 
תוספת ליחיד בחדר זוגי: 390$
(המחיר תקף לקבוצה בת מינימום 10 נוסעים משלמים, קבוצה קטנה מובטחת)
 
המחיר כולל:
 
טיסות בינלאומיות בחברת אייר אוזבקיסטן
מיסי נמל, דלק ובטחון – נכון ליום 1/4/14 כפוף לשינויי הרשויות וחברות התעופה
טיסת פנים: טשקנט – אורגנץ    
2 טיסות פנים בטורקמניסטן
בתי מלון מדרגה ראשונה ותיירות טובה
מס מקומי בבתי המלון
לילה ביורטה – לינה משותפת
ארוחות בוקר וארוחה נוספת בכל ימי הטיול
קומזיץ סביב המדורה בליווי מופע קזחי
ארוחות נוספות במהלך הטיול
בקבוק מים מינראליים מידי יום
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג  
מופע פולקלור בארמון האמיר האחרון – בחיווה
3 ערבי פולקלור
יציאות ערב מיוחדות כלולות
כניסה לכל האתרים והאירועים המצוינים בתכנית הטיול
מדריכים מקומיים דוברי אנגלי
מדריכת הטיול - טלי דביר
תשר לנותני השרות בחו"ל (למדריך הישראלי, נהוג לתת בין 2-4 דולר למטייל ליום)
ויזה קבוצתית  לאוזבקיסטן, כפוף לשינויי ממשלת אוזבקיסטן
ויזה ומס כניסה לטורקמניסטן – כולל מכתב הזמנה

המחיר אינו כולל
ביטוחים כלשהם
הוצאות בעלות אופי אישי

 להרשמה: סטאר טורס 0722511902

צור קשר עם סטאר טורס הורד טופס הזמנה
 
עברית English

טיול מאורגן לאוזבקיסטן וטורקמניסטן

 טיול אוזבקיסטן וטורקמניסטן

בנתיבי דרך המשי

ארץ הנוטעת במבקר את הרגשה של סיור בחבלי "אלף לילה ולילה"... 

 מיוחד: ביקור ב – NURATA, ביקור באגם AYDARKUL

בטורקמניסטן: קוניה אורגנץ – אשגבאד – מרב - ניסה

אירוח מלא אצל שבט קזחי לינה ביורטה*  

13 ימים    12 לילות
 

יציאה: 09.10.14                       חזרה:  20.10.2014 

תכנית הטיול
 
יום 1 ה':  9.10 תל אביב- טשקנט
נפגש  בשעת צהריים בנתב"ג קומה 3 שער 32, לטיסתנו לטשקנט בירת אוזבקיסטן. עם ההגעה בשעות הערב, העברה לבית המלון, ארוחת ערב ואם יעמדו לנו כוחותינו, נערוך סיור קצר בעיר.         
לינה בטשקנט                                                                          
                                                                                      
יום 2 ו': 10.10  טשקנט – אורגנץ - חיווה  Tashkent- Urgench - Khiva
השכמה וארוחת בקר מוקדמות,  העברה לשדה התעופה לטיסתנו לאורגנץ – בירת חבל ח'וארזם (XOREZM) ממנה נמשיך לחיווה. את היום כולו נקדיש לחיווה, עיר מבצר בנאות המדבר השחור – קרקום על סעיף דרך המשי, נסייר בעיר העתיקה שהשתמרה על חומותיה ושעריה, ארמונות העץ והמסגדים. נטייל בין החומות, המסגדים והמדרסות, נטייל בין קברי הקדושים ומעיינות הרפואה. נהלך כבתוך מוזיאון של ארכיטקטורה טורקמנית, אוזבקית ומוסלמית. לא נחמיץ את המוזוליאום של המתאבק הקדוש פחלון מחמוד. את היום נסיים בהליכה על החומות ותצפית על חיווה בשעת השקיעה. חיווה היא עיר מוזיאון שהוכרה על ידי אונסקו. כאתר מורשת עולם.  ארוחת ערב ומופע פולקלור בארמון הקיץ של הסולטן.                                          
לינה בחיווה                                                                  
                        
יום 3 שבת: 11.10 חיווה – מעבר הגבול לטורקמניסטן 
 URGENCH-TASHAUZ- ASHGABAT  KHIVA-BORDER SHAVAT-KUNYA
הבקר נצא לראות את הזריחה מעל חומות העיר היושבת על דרך המשי המפורסמת. נסיעה למעבר הגבול, לאחר תהליך החציה וקבלת הוויזה (המייגע), נמשיך לקוניה-אורגנץ אחת הערים העתיקות במרכז אסיה. העיר שהייתה מרכזו של העולם האיסלמי נמצאת באזור חורזם, המהווה עין מדבר רחב מימדים באמצע הרמה המדברית של מרכז אסיה. אזור חורזם תשתרע בחלקו בטורקמניסטן וחלקו באוזבקיסטן. האזור היה מרכז תרבותי חשוב במשך אלפי שנים. כיום רובה של אורגנץ העתיקה קבור מתחת לאדמה, אך החלק הגלוי עשיר ומספר על עברה של העיר. בשנת 2006 הוכרזה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נמשיך אל העיר תשהוז ממנה נטוס אל אשגאבד בירת המדינה. ארוחת ערב.   
לינה אשגאבד                                                                          

יום 4 א': 12.10 אשגאבד – ניסה NISSA
אשגאבד פירוש שם העיר בפרסית "עיר האהבה". בבירת טורקמניסטן יש ארמונות שייש, כיפות זהב נוצצות ופרקים מטופחים. העיר שנבנתה מאז 1991, בעיקר בכספי הנפט והגז של המדינה, ממשיכה לפרוח ולהיבנות בקצב מסחרר. נבקר במוזיאון ההיסטורי – בו ממצאים ארכיאולוגיים מעברה של המדינה. נראה את האנדרטה לזכר רעידת האדמה שהחריבה את העיר ב – 1948. נטפס למגדל שגובהו 75 מ' בראשו פסל בצבע זהב ממנו תצפית על העיר וסביבותיה. נראה את ארמון הנשיא המרשים ביופיו, את פרק העצמאות. נבקר במסגד ארטוגולERTOGRUL GAZI שיופיו עוצר נשימה והוא הגדול במסגדי מרכז אסיה.
כמובן שנבקר בשוק יום א' הידוע ששמו TOLKUCHKA, הנערך תחת כיפת השמים, שוק ססגוני ומלא חיים. כאן תוכל למצוא את כל שחשקה נפשך, גולת הכותרת הם השטיחים הטורקמניים העשויים עבודת יד והבדים הצבעוניים.
נמשיך לעיר העתיקה ניסה (15ק"מ) שהייתה בירת הפרתים במשך 600 שנים, לפני 2,000 שנים.
חזרה לאשגאבד. ארוחת ערב.                                                            
לינה אשגאבד
 
יום 5 ב': 13.10 אשגאבד - מרב – טורקמנבאד MERV –TURKMENABAD
טיסת בוקר קצרה (40 דק') ומוקדמת למרב. בהגיענו נצא לנסיעה של 40 ק"מ שתביא אותנו לעיר העתיקה מרב – אתר מורשת עולם של אונסק"ו. מרב עיר חשובה בפאתי דרך המשי, כיום אתר ארכיאולוגי מרשים, בו ניתן לצפות ב – 5 ערים שונות מ – 3 תקופות. קיימת השערה שבמהלך המאה ה – 12 הייתה מרב העיר הגדולה בעולם. נבקר באתרי העתיקות הכוללים את: חומות הערים שהקדומה שבהן היא ERK KALA  מתקופת הממלכה האחמנית מהמאה ה – 5 לפנה"ס.
בתום הביקור נמשיך לעיר טורקמניבאד הסמוכה למעבר הגבול לאוזבקיסטן אותו נעבור למחרת בבקר.ארוחת  ערב.                                                                           לינה בטורקמניבאד
 
יום 6 ג': 14.10 טורקמניבאד – מעבר הגבול FARBA  - בוכרה BUKHARA
נסיעה של כ 40 ק"מ תביא אותנו למעבר הגבול. גם כאן נצטרך להתאזר בסבלנות רבה. נמשיך בנסיעה של כ – 100 ק"מ אל בוכרה.
בוכרה נמצאת בנווה מדבר פורה על "דרך המשי". נגיע לעיר שגילה יותר מ-2500 שנה. אחת משבע הערים הקדושות לאסלם ומרכז לימוד מהחשובים בימי הביניים בעולם כולו.
נתחיל את סיורנו בעיר בביקור בקומפלקס מסביב ל KHAUZ- LIABI אחת ממאות הברכות שהיו בעיר בתקופת הזוהר שלה. במהלך הסיור נספר בעלילות חוג'ה נאצר א-דין. נסיים בביקור ברובע היהודי העתיק בו חיים יהודים עד היום. ארוחת ערב.                                                        
לינה בבוכרה
 
יום 7 ד': 15.10 נפלאות בוכרה    
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע  לביקור באחד האתרים הקדושים ביותר לאסלאם, קבר נקש באנדי (Imam Naksh Bandi) המצוי בסמוך לעיר. נצא למאוזוליאום של איסמעיל הסאמאני, החומות, שוק האיכרים,באר איוב, מסגד יום השישי, המצודה, בית הכלא הידוע לשמצה, הזינדאן (ZINDAN). נמשיך דרך  שכונת מגורים טיפוסית אל המסגד הגדול ונכלול בתוכנית גם את הצריח העצום קליאן מינור (KALON MINOR) הצופה על העיר כולה. ארוחת ערב ומופע פולקלור.                      
לינה בבוכרה                                                   
 
יום 8 ה': 16.10 בוכרה – גידג'דואן – נורטה – לינה ביורטה Bukhara-Gijduvan-Nurata
לאחר ארוחת בוקר, נצא לביקור בעיירה גידג'דואן אצל משפחה מיוחדת במינה, משפחת קדרים שמעבירה את אומניתה מדור לדור מזה שבעה דורות. אבי המשפחה, עבדולה הוא קדר-אמן שכבר אירח בביתו נכבדים בינלאומיים רבים כמו הילרי קלינטון, הנסיך צ'רלס וכמובן נשיא אוזבקיסטן איסלם קרימוב. במשפחה יש חלוקת תפקידים מסודרת הגברים יוצרים את הכלים והנשים ממונות על העיטורים והקישוטי. 
נמשיך בנסיעה מרתקת לנורטה במחוז "נבואי" הנמצא במדבר קיז אל קום. בהגיענו ארוחת צהריים בבית מקומי וסיור במרכז העיירה. העיירה שוכנת למרגלות הרי Nurata העוברים לאורך מאות ק"מ. העיר משמשת כמרכז אדמיניסטרטיבי ותרבותי למחוז Navoi העיירה ממוקמת  כ -200 ק"מ מסמרקנד. קיימות אגדות רבות בקשר להקמתה של העיר כאשר בכולן קיים הקשר לאלכסנדר הגדול שעבר במקום והקים את מבצר NUR במאה הרביעית לספירה. ממצאים ארכיאולוגיים שנתגלו באזור מיוחסים לתקופה קדומה שלפני 40,000 שנה. הבחירה להתיישבות באזור, היו מעיינות המינראליים שנמצאו . האגדה מספרת כי לפני מיליוני שנה נפל מטאוריט מהשמיים ויצר את המעיינות. אזור המעיינות נחשב כמקום קדוש למאמיני האסלאם המגיעים למקום מכל האזור. המים שומרים על טמפרטורה קבועה של 19.5 מעלות ומכילים 15 מינראליים התורמים לריפוי. במים אלה חיים דגים ללא שדרה הנחשבים כקדושים ואינם נאכלים ע"י התושבים. ארוחת הערב סביב מדורת קומזיץ תחת כיפת השמיים ותלווה בשירת זמר קזחי.                                   
לינה ביורטה, בנורטה
 
יום 9 ו': 17.10 נורטה – אגם איידרקול  - סמרקנד  Samarkand - AYDARKUL LAKE 
אחרי ארוחת הבקר נצא לעבר האגם, שטח האגם כ – 3,000 קמ"ר. האגם המלאכותי נחשב לנס גיאוגרפי ומכונה גם בשם "ימת הטורקיז שבחולות".  נרכב על גמלים ונערוך פיקניק לחופי האגם ונטבול ונשכשך במימיו.  
נצא בנסיעה לסמרקנד אליה נגיע בשעות אחר הצהריים המאוחרות.
יציאה לכיכר רדג'סטן  (Rejistan) היפה שכיכרות העיר ומעוטרת במונומנטים רבים. ארוחת ערב ותצוגת אופנה של תלבושות אוזבקיות מקוריות.                                                            
לינה בסמרקנד
 
יום 10 שבת: 18.10 סמרקנד – העיר מהאגדות
נבקר בבירתו של טימור לאנג הנודעת בזכות יפי כיפותיה הכחולות. העיר הנקראת "רומא של המזרח" הייתה מוקד תרבותי כבר בתקופת בבל ורומא. לצערנו צבאותיו של ג'ינג'יס חאן הרסו את העיר במאה ה-13, אולם החל מהמאה ה-14 היא שוקמה ע"י טימור לאנג ויורשיו והפכה לבירתו. העיר "נתפסה" ע"י הצבא הרוסי ב 1868 ועד חיסול ברית המועצות הייתה חלק בלתי נפרד ממנה. היום זו עיר של מדע בצד אומנות ותרבות עממית.
נבקר במצפה הכוכבים של האמיר האסטרונום אולוג בק, בית הקברות היהודי, מסגד ביבי'חנון (Biby Khanum),  נשוטט בשוק הגדול, נטעם מהלחם המפורסם של סמרקנד, נתבשם מריחות התבלינים וכמובן נסייר בקבר האמיר טימור לאנג ומשפחתו (Gur-Iemir). מכאן נמשיך לאתר הקבורה המרהיב שאהזינדה (Shahzinda) ובבית חרושת למשי. נמשיך אל הרובע היהודי ולבית הכנסת עם הכיפה הכחולה, נפגש עם אנשי הקהילה היהודית שנותרה בסמרקנד. נבקר גם בבית הקברות היהודי העתיק. ארוחת הערב תתקיים בבית יהודי. לקינוח קונצרט מוזיקה קלאסית.                                                                                                          
לינה בסמרקנד                                                            
 
יום 11 א':  19.10 סמרקנד- טשקנט
הבקר נשלים את סיורינו בסמרקנד כולל ביקור במרכז לייצור נייר משי ובמוזיאון אפרוסיאב המוקדש לתולדות העיר.
נמשיך בנסיעה לעיר הבירה טשקנט (כ-300 ק"מ), אליה נגיע בשעות הערב. ארוחת ערב. 
לינה טשקנט
 
יום 12 ב':  20.10 אתרי  טשקנט
לאחר ארוחת הבקר, נצא לביקור בטשקנט. טשקנט עיר רוסית גדולה ומודרנית עם אווירה אסייתית-מוסלמית, שנבנתה מחדש ע"י הרוסים לאחר רעידת האדמה ב 1966. נסייר במדרסת ברק ח'אן, מוסד הלימוד המוסלמי הגבוה של אסיה התיכונה שבספרייתו נמצא אחד מארבעת העותקים המקוריים של הקוראן העתיק בעולם ובמאוזוליאום של קפל ששי (kaffal shasai). נמשיך אל כיכר נברוז (Navruz Meidani) ובמדרסה הסמוכה אליה, שם יושבים אומנים העוסקים בעבודות יד מסוגים שונים. נבקר במוזיאון לאומניות יפות.
נבקר בקבר החייל האלמוני. חצי מיליון אוזבקים נפלו במלחמת העולם ה -2 בעת ששרתו בצבא האדום. הם מלאו תפקיד חשוב בקרבות במוסקבה, בסטלינגרד ובמהלך כיבוש ברלין. אש התמיד מנציחה את זכרם. נסייר בכיכר העצמאות (Mustaqiliq) נגיע אל אנדרטת העצמאות הצופה אל ארמון הנשיאות. נמשיך לשוק הגדול באוזבקיסטאן, צ'ורסו באזאר (Chorsu Bazari)  ההומה אדם רב בכל שעות היום. נשוטט בין הדוכנים, נעבור ברחוב בעלי מלאכה ונכיר את העריסה האסיאתית הייחודית. ארוחת הערב.
לינה טשקנט
 
יום 13 ג':21.10 טשקנט – ת"א
לאחר ארוחת בקר השלמת ביקורים, קניות ובשעת צהריים נצא לשדה התעופה לטיסתנו ארצה בשעה 16:40, הנחיתה בת"א בשעה 20:15.
 
"ח'ייר סיעי בולינג" - להתראות בשפה האוזבקית!!!"
 
יתכנו שינויים בתוכנית הסיורים ובסדר הביקור באתרים השונים, בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראת השלטונות ועל פי שיקול הדעת של המדריך ובשל אילוצים בלתי צפויים
 
תהליך אישור הוויזות לטורקמניסטן מחייב תהליך מקדים וארוך, לכן טיול זה מחייב הרשמה מוקדמת, מספר המקומות מוגבל
 
חובה לרכוש ביטוח רפואי המכסה את ביטול הנסיעה מסיבות רפואיות, ניתן לרכוש באמצעותנו פוליסה המכסה ביטול הנסיעה החל מיום ההרשמה ללא תשלום נוסף
 
המחיר לאדם בחדר זוגי: 2,990$     תוספת ליחיד בחדר זוגי: 390$
 
(המחיר תקף לקבוצה בת מינימום 10 נוסעים משלמים, קבוצה קטנה מובטחת)
 
להרשמה: סטאר טורס 0722511902 
 
נבנה ע"י היפטק