Star Tours   טיולים מאורגנים לחו"ל
חזרה לרשימה

המחיר לאדם בחדר זוגי: 2,550$ 

תוספת ליחיד בחדר זוגי: 390$

(המחיר תקף לקבוצה בת מינימום 25 נוסעים משלמים)


המחיר כולל:


·                     טיסות בינלאומיות בחברת אייר אוזבקיסטן

·                     מיסי נמל, דלק ובטחון – נכון ליום  1/4/2014 כפוף לשינויי הרשויות וחברות התעופה

·                      2טיסת פנים: טשקנט – אורגנץ    אורנץ - בוכרה

·                     בתי מלון מדרגה ראשונה ותיירות טובה

·                     לילה ביורטה – לינה משותפת

·                     ארוחות בוקר וארוחה נוספת בכל ימי הטיול

·                     קומזיץ סביב המדורה בליווי מופע קזחי

·                     ארוחות נוספות במהלך הטיול

·                     בקבוק מים מינראליים מידי יום

·                     ביקור בגלריה לאומנות מודרנית ובמוזיאון ההיסטורי - טשקנט

·                     תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג  

·                     מופע פולקלור בארמון האמיר האחרון - בחיווה


·                   
  3 ערבי פולקלור

·                     יציאות ערב מיוחדות כלולות

·                     ביקור בארמון הקיץ   - בוכרה

·                     כניסה לכל האתרים והאירועים המצוינים בתכנית הטיול

·                     מדריכים מקומיים דוברי אנגלית

·                     מדריכת הטיול - טלי דביר

·                     תשר לנותני השרות בחו"ל

*               יום טיול להרי הצי'מגאן

ויזה קבוצתית  לאוזבקיסטן, כפוף לשינויי ממשלת אוזבקיסטן - כלול

 

 המחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות ומטען – יש לדאוג לכיסוי ביטוחי הכולל הטסה רפואית וביטוח ביטול הנסיעה (מומלץ לרכישת הכיסוי החל ממועד ההרשמה לטיול)

הוצאות בעלות אופי אישי

תנאי תשלום:

·                     דמי קדימה בעת ההרשמה 500$ לאדם, הכוללים דמי רישום בסך: 200 דולר

·                     יש  להשלים את יתרת התשלום עד 40 יום לפני היציאה לטיול

·                     התשלום יתבצע בש"ח לפי שער העברות והמחאות גבוה ביום התשלום

·                     ניתן לשלם בהמחאה, העברה בנקאית ומזומן  דולרי 
תנאי ביטול:

1) ביטול הנסיעה עד 60 יום לפני היציאה לטיול:

 תוחזר המקדמה למעט  דמי הרישום בסך 100 דולר. באם בוצעו תשלומים או    נרכשו שירותים מספקים יקוזז הסכום מהמקדמה בנוסף לקיזוז דמי הרישום.

 

2) מתחת ל 60 יום ועד 30 יום לפני מועד היציאה לטיול: יחויב הנוסע בדמי הקדימה במלואם.

 

3) מתחת ל-30 יום לפני היציאה לטיול:  יחויב הנוסע בכל העלויות בהן חויב משרד הנסיעות כתוצאה מהביטול בנוסף לדמי הטיפול.

 

*הגדרת ימי עבודה הינה ימי א' עד ה'

  על הביטול יש להודיע בכתב למשרדנו

  

הרשמה סטאר טורס: 902 511 0722


צור קשר עם סטאר טורס הורד טופס הזמנה
 
עברית English

טיול לאוזבקיסטן

  

טיול מאורגן לאוזבקיסטן

ארץ הנוטעת במבקר את הרגשה של סיור בחבלי "אלף לילה ולילה"...

 

 מיוחד: ביקור ב – NURATA, ביקור באגם AYDARKUL

אירוח מלא אצל שבט קזחי לינה ביורטה*

12 ימים 11 לילות (שבועות)

יציאה: 9.10.2014                  חזרה:  20.10.2014

הזמינו מקומות עכשיו!   072-2511902

בכל מקום בו תניח את רגלך באוזבקיסטן תמצא שהנך דורך בדרכו של אחד המצביאים, הסוחרים או החוקרים הגדולים בהיסטוריה. אוזבקיסטן הנמצאת בין נהר אמו דריה לנהר סיר דריה, הייתה ערש ומרכז לציוויליזציות אדירות. דרך המשי העוברת דרכה, אדמותיה הפוריות, עריה העשירות ומסחרה העשיר משכו אליהם מחד כובשים מהוללים ככורש, אלכסנדר מוקדון, ראשוני המוסלמים וג'ינג'יס חאן. מאוחר יותר מעצמות אדירות כבריטניה ורוסיה הצארית, מאידך היו עריה מרכז לימוד ודעת ראשון במעלה שמשך אליו את גדולי המלומדים. מכאן יצאו גדולי המתמטיקאים של ימי הביניים, החשוב ברופאים של אותן שנים, האסטרונום הראשון – אל בירוני שמו – שטען, 400 שנה לפני קופרניקוס שהארץ סובבת את השמש ועוד רבים וטובים. כמו פנינים שזורות בשרשרת עתיקה זוהרות עריה העתיקות של אוזבקיסטן. מבעד לאבק ההיסטוריה, ובשמותיהן עדיין מתנגן צליל של מסתורין: סמרקנד, בוכרה, חיווה. לבעלי דמיון היסטורי הן משמשות תפאורה לסרט עלילה מרתק של הכובשים הגדולים. לשוחרי התרבות הן מייצגות את תור הזהב של האסלאם, כל תייר חובב הרפתקאות ירגיש בהן בן דמותו של מרקו פולו. מי מאתנו לא זמזם בילדותו את השיר "בבוכרה היפה בעירי שטופת השמש...".  בשנים האחרונות עולה בפנינו ההזדמנות לבקר בארצות המשי, שהמפורסמת  המעניינת והנגישה מכולן היא אוזבקיסטן

 

יורטה – YURT

בית מסורתי המשמש נוודים בערבות מרכז אסיה, עשוי בד"כ מלבד המכסה שלד עץ הבנוי בצורת שתי וערב. בשפות הטורקיות משמעותה של המלה יורט היא "ארץ מגורים", "שטח מחיה" או "מולדת". הביטוי הפך לשם נרדף לבית נייד שצורתו כשל אוהל. מאותו שורש נגזרה המלה ORDU שמשמעותה אדמה וזו מצאה את דרכה לשפות שונות. בקזחית מכונה המבנה קייז-איי: שמשמעותו בית לבד. בקירגיזית מכונה בוז-היי: בית אפור, על שום צבעו של הלבד. שלד גג המבנה עשוי בצורת שתי וערב, הפך לכשעצמו לסמל בתרבויות מרכז אסיה. השלד, המכונה בקזחית "שנראק" ובקירגיזית "טונדוק", עבר בירושה מאב לבן. גם תמונת "הטונדוק" מופיעה במרכז דגלה של קירגיסטאן. מבנה היורט: עשוי משלד עץ מכוסה בלבד שמקורו בצמר כבשים. העץ אינו מצוי בערבות מרכז אסיה ויש להביאו מהעמקים הנמוכים יותר. לעיתים נמצא במרכז המבנה עמוד התומך בגג, וייתכנו גם מספר עמודי תמך נוספים. לעיתים מכסות פיסות בד את המבנה מבחוץ ולפי הצורך נתלית משקולת במרכזו כדי לספק לו יציבות. המבנים משתנים בגודלם וסגנונם מאזור לאזור


 

הדרכת הטיול
ד"ר טלי דביר - היסטוריונית


 

תוכנית הטיול

 
יום ה':  9.10 תל אביב- טשקנט
נפגש  בשעת צהריים בנתב"ג קומה 3 שער 32, לטיסתנו לטשקנט בירת אוזבקיסטן. עם ההגעה בשעות הערב, העברה לבית המלון, ארוחת ערב ואם יעמדו לנו כוחותינו, נערוך סיור קצר בעיר.                                                                               
לינה בטשקנט
 
יום ו': 10.10 אתרי טשקנט
לאחר ארוחת הבקר, טשקנט היא עיר רוסית גדולה ומודרנית עם אווירה אסייתית-מוסלמית, שנבנתה מחדש ע"י הרוסים לאחר רעידת האדמה ב 1966. נסייר במדרסת ברק ח'אן, מוסד הלימוד המוסלמי הגבוה של אסיה התיכונה שבספרייתו נמצא אחד מארבעת העותקים המקוריים של הקוראן העתיק בעולם ובמאוזוליאום של קפל ששי (kaffal shasai). נמשיך אל כיכר נברוז (Navruz Meidani) ובמדרסה הסמוכה אליה,שם יושבים אומנים העוסקים בעבודות יד מסוגים שונים.נבקר במוזיאון לאומניות יפות.
נבקר בקבר החייל האלמוני. חצי מיליון אוזבקים נפלו במלחמת העולם ה -2 בעת ששרתו בצבא האדום. הם מלאו תפקיד חשוב בקרבות במוסקבה, בסטלינגרד ובמהלך כיבוש ברלין. אש התמיד מנציחה את זכרם. נסייר בכיכר העצמאות (Mustaqiliq) נגיע אל אנדרטת העצמאות הצופה אל ארמון הנשיאות. נמשיך לשוק הגדול באוזבקיסטאן, צ'ורסו באזאר (Chorsu Bazariההומה אדם רב בכל שעות היום. נשוטט בין הדוכנים, נעבור ברחוב בעלי מלאכה ונכיר את העריסה האסיאתית הייחודית. ארוחת הערב.
לינה טשקנט
                                                                                     
שבת: 11.10  טשקנט – אורגנץ - חיווה  Tashkent- Urgench - Khiva
השכמה וארוחת בקר מוקדמות,  העברה לשדה התעופה לטיסתנו לאורגנץ – בירת חבל ח'וארזם (XOREZM) ממנה נמשיך לחיווה. את היום כולו נקדיש לחיווה, עיר מבצר בנאות המדבר השחור – קרקום על סעיף דרך המשי, נסייר בעיר העתיקה שהשתמרה על חומותיה ושעריה, ארמונות העץ והמסגדים. נטייל בין החומות, המסגדים והמדרסות, נטייל בין קברי הקדושים ומעיינות הרפואה. נהלך כבתוך מוזיאון של ארכיטקטורה טורקמנית, אוזבקית ומוסלמית. לא נחמיץ את המוזוליאום של המתאבק הקדוש פחלון מחמוד. את היום נסיים בהליכה על החומות ותצפית על חיווה בשעת השקיעה. חיווה היא עיר מוזיאון שהוכרה על ידי אונסקו. כאתר מורשת עולם.  ארוחת ערב ומופע פולקלור בארמון הקיץ של הסולטן.                          
לינה בחיווה                                                                  
 
יום א': 12.10 חיווה – אורגנץ - בוכרה       Bukhara- Khiva
הבקר נצא לראות את הזריחה מעל חומות העיר היושבת על דרך המשי המפורסמת. נמשיך את סיורנו בעיר המופלאה עד לצאתנו לאורגנץ לטיסתנו. נגיע לבוכרה, אחת משבע הערים הקדושות לאסלם. ארוחת ערב.                      
לינה בבוכרה
 
יום ב': 13.10 נפלאות בוכרה  Bukahra
בוכרה נמצאת בנווה מדבר פורה על "דרך המשי". נגיע לעיר שגילה יותר מ-2500 שנה. אחת משבע הערים הקדושות לאיסלם ומרכז לימוד מהחשובים שהיו בימי הביניים בעולם כולו. בהגיענו לעיר עתיקה זו ניסע  לביקור באחד האתרים הקדושים ביותר לאסלאם, קבר נקש באנדי (Imam Naksh Bandi) המצוי בסמוך לעיר. נצא למאוזוליאום של איסמעיל הסאמאני, החומות, שוק האיכרים,באר איוב, מסגד יום השישי, המצודה, בית הכלא הידוע לשמצה, הזינדאן (ZINDAN). נמשיך דרך  שכונת מגורים טיפוסית אל המסגד הגדול ונכלול בתוכנית גם את הצריח העצום קליאן מינור (KALON MINOR) הצופה על העיר כולה. במהלך הסיור נספר בעלילות חוג'ה נאצר א-דין. ארוחת ערב ומופע פולקלור. 
לינה בבוכרה                                                   
 
יום ג': 14.10  בוכרה – גידג'דואן – בוכרה  Bukhara Gijduvan Bukhara-        הבקר נבקר בארמון החרף של האמיר האחרון, דוגמא מרתקת לניסיון לשלב מסורת עתיקה עם בניה אירופית. נמשיך לביקור בעיירה גידג'דואן אצל משפחה מיוחדת במינה, משפחת קדרים שמעבירה את אומניתה מדור לדור מזה שבעה דורות. אבי המשפחה, עבדולה הוא קדר-אמן שכבר אירח בביתו נכבדים בינלאומיים רבים כמו הילרי קלינטון, הנסיך צ'רלס וכמובן נשיא אוזבקיסטן איסלם קרימוב. במשפחה יש חלוקת תפקידים מסודרת הגברים יוצרים את הכלים והנשים ממונות על העיטורים והקישוטים. חזרה לבוכרה.
לינה בוכרה                                                                                                               
יום ד': 15.10 בוכרה – נורטה – אגם איידר - לינה ביורט Ayder Kul Lake - Nurata - Bukhara
הבקר נצא בנסיעה מרתקת לנורטה במחוז "נבואי" הנמצא במדבר קיז אל קום. בהגיענו ארוחת צהריים בבית מקומי וסיור במרכז העיירה. העיירה שוכנת למרגלות הרי Nurata העוברים לאורך מאות ק"מ. העיר משמשת כמרכז אדמיניסטרטיבי ותרבותי למחוז Navoi העיירה ממוקמת  כ -200 ק"מ מסמרקנד. קיימות אגדות רבות בקשר להקמתה של העיר כאשר בכולן קיים הקשר לאלכסנדר הגדול שעבר במקום והקים את מבצר NUR במאה הרביעית לספירה. ממצאים ארכיאולוגיים שנתגלו באזור מיוחסים לתקופה קדומה שלפני 40,000 שנה. הבחירה להתיישבות באזור, היו מעיינות המינראליים שנמצאו . האגדה מספרת כי לפני מיליוני שנה נפל מטאוריט מהשמיים ויצר את המעיינות. אזור המעיינות נחשב כמקום קדוש למאמיני האסלאם המגיעים למקום מכל האזור. המים שומרים על טמפרטורה קבועה של 19.5 מעלות ומכילים 15 מינראליים התורמים לריפוי. במים אלה חיים דגים ללא שדרה הנחשבים כקדושים ואינם נאכלים ע"י התושבים. ארוחת הערב סביב מדורת קומזיץ תחת כיפת השמיים ותלווה בשירת זמר קזחי.             
לינה ביורטה, בנורטה                                                                  
 
יום ה': 16.10 נורטה – סמרקנד  Samarkand - Nurata
אחרי ארוחת הבקר נצא לעבר האגם, שטח האגם כ – 3,000 קמ"ר. האגם המלכותי נחשב לנס גיאוגרפי ומכונה גם בשם "ימת הטורקיז שבחולות".  נרכב על גמלים ונערוך פיקניק לחופי האגם, נמשיך בנסיעה לסמרקנד אליה נגיע בשעות אחר הצהריים המאוחרות.
יציאה לכיכר רדג'סטן  (Rejistan) היפה שכיכרות העיר ומעוטרת במונומנטים רבים. ארוחת ערב ותצוגת אופנה של תלבושות אוזבקיות מקוריות.                                                                                              
לינה בסמרקנד
 
יום שישי: 17.10 סמרקנד – העיר מהאגדות
נבקר בבירתו של טימור לאנג הנודעת בזכות יפי כיפותיה הכחולות. העיר הנקראת "רומא של המזרח" הייתה מוקד תרבותי כבר בתקופת בבל ורומא. לצערנו צבאותיו של ג'ינג'יס חאן הרסו את העיר במאה ה-13, אולם החל מהמאה ה-14 היא שוקמה ע"י טימור לאנג ויורשיו והפכה לבירתו. העיר "נתפסה" ע"י הצבא הרוסי ב 1868 ועד חיסול ברית המועצות הייתה חלק בלתי נפרד ממנה. היום זו עיר של מדע בצד אומנות ותרבות עממית.
נבקר במצפה הכוכבים של האמיר האסטרונום אולוג בק, בית הקברות היהודי, מסגד ביבי'חנון (Biby Khanum),  נשוטט בשוק הגדול, נטעם מהלחם המפורסם של סמרקנד, נתבשם מריחות התבלינים וכמובן נסייר בקבר האמיר טימור לאנג ומשפחתו (Gur-Iemir). מכאן נמשיך לאתר הקבורה המרהיב שאהזינדה (Shahzinda) ובבית חרושת למשי. נמשיך אל הרובע היהודי ולבית הכנסת עם הכיפה הכחולה, נפגש עם אנשי הקהילה היהודית שנותרה בסמרקנד. נבקר גם בבית הקברות היהודי העתיק. ארוחת הערב תתקיים בבית יהודי. לקינוח קונצרט מוזיקה קלאסית.                                   
לינה בסמרקנד                                                            

שבת:  18.10 סמרקנד- טשקנט
הבקר נשלים את סיורינו בסמרקנד כולל ביקור במרכז לייצור נייר משי ובמוזיאון אפרוסיאב המוקדש לתולדות העיר.
נמשיך בנסיעה לעיר הבירה טשקנט (כ-300 ק"מ), אליה נגיע בשעות הערב. ארוחת ערב. 
לינה טשקנט
 
יום ראשון: 19.10 –הרי טיאן שאן -  CHIMGAN
לאחר ארוחת הבוקרנצא לטיול באזור הנופש העיקרי של תושבי טשקנט: הרי טיאן-שאן, הרכס הצפוני ביותר של הרי ההימליה. נצא לצ'ימגאן (Chimgan), המרוחקת כ-100 ק"מ מטשקנט. ניסע בין נהרות ואגמים. דרכנו תעבור בחרותות הסלע של העיירה חוג'ה קנט (Hodjakent), מאגר צ'ארואק (Charvak) ואתר הנופש של באקאצ'ור (Bakachur). בהגיענו לצ'ימגאן נעלה ברכבל-כסאות (אם מזג האוויר יאפשר). בחזרתנו נשלים את ביקורנו בטשקנט בירת אוזבקיסטן.
לינה טשקנט                                                                       
                                                                                     
יום שני: 20.10 טשקנט – ת"א
לאחר ארוחת בקר מוקדמת נצא לשדה התעופה לטיסתנו ארצה, הנחיתה בת"א בשעה 12:05.
 
"ח'ייר סיעי בולינג"-להתראות אוזבקסטאן!!!
 
יתכנו שינויים בתוכנית הסיורים ובסדר הביקור באתרים השונים, בהתאם לטיסות, מזג האוויר, הוראת השלטונות ועל פי שיקול הדעת של המדריך ובשל אילוצים בלתי צפויים
 
מומלץ לרכוש ביטוח רפואי המכסה את ביטול הנסיעה מסיבות רפואיות, ניתן לרכוש באמצעותנו פוליסה המכסה ביטול הנסיעה החל מ – 60 יום לפני היציאה. (החלת הפוליסה 60 יום לפני היציאה הנה ללא תשלום)
 
 
המחיר לאדם בחדר זוגי: 2,550$    תוספת ליחיד בחדר זוגי: 390$
 
(המחיר תקף לקבוצה בת מינימום 15 נוסעים משלמים)
 

                                                                  

תעודת זהות
לקראת הטיול בסוכות
 
שטח: 447,400 קמ"ר (גדולה יותר מקליפורניה)

אוכלוסייה: כ – 28 מיליון

דת: רוב – מוסלמים סונים

משאבי טבע: גז, נפט, פחם, זהב, כסף, נחושת ומתכות אחרות

מוצא האוכלוסייה: 74% אוזבקים, 14% רוסים, 4% טגי'קים 

 

 

 
נבנה ע"י היפטק