Star Tours   טיולים מאורגנים לחו"ל
חזרה לרשימה

 

בכל מקום בו תניח את רגלך באוזבקיסטן תמצא שהנך דורך בדרכו של אחד המצביאים, הסוחרים או החוקרים הגדולים בהיסטוריה. אוזבקיסטן הנמצאת בין נהר אמו דריה לנהר סיר דריה, הייתה ערש ומרכז לציוויליזציות אדירות. דרך המשי העוברת דרכה, אדמותיה הפוריות, עריה העשירות ומסחרה העשיר משכו אליהם מחד כובשים מהוללים ככורש, אלכסנדר מוקדון, ראשוני המוסלמים וג'ינג'יס חאן, מעצמות אדירות כבריטניה ורוסיה הצארית. עריה היוו מרכז לימוד ודעת ראשון במעלה שמשך אליו את גדולי המלומדים. מכאן יצאו גדולי המתמטיקאים והחשוב ברופאים של ימי הביניים, האסטרונום הראשון – אל בירוני שמו – שטען, 400 שנה לפני קופרניקוס שהארץ סובבת את השמש ועוד רבים וטובים. כמו פנינים שזורות בשרשרת עתיקה זוהרות עריה העתיקות של אוזבקיסטן. מבעד לאבק ההיסטוריה, ובשמותיהן עדיין מתנגן צליל של מסתורין: סמרקנד, בוכרה, חיווה. לבעלי דמיון היסטורי הן משמשות תפאורה לסרט עלילה מרתק של הכובשים הגדולים. לשוחרי התרבות הן מייצגות את תור הזהב של האסלאם, כל תייר חובב הרפתקאות ירגיש בהן בן דמותו של מרקו פולו. מי מאתנו לא זמזם בילדותו את השיר "בבוכרה היפה בעירי שטופת השמש...".  בשנים האחרונות עולה בפנינו ההזדמנות לבקר בארצות המשי, שהמפורסמת  המעניינת והנגישה מכולן היא אוזבקיסטן


 המחיר לאדם בחדר זוגי: $2350 

תוספת ליחיד בחדר זוגי:        $390

(המחיר תקף לקבוצה בת מינימום 15 נוסעים משלמים - מקסימום 25 מטיילים)


המחיר כולל:


·                     טיסות בינלאומיות בחברת אייר אוזבקיסטן

·                     מיסי נמל, דלק ובטחון – נכון ליום  1/1/2017 כפוף לשינויי הרשויות וחברות התעופה

·                      2 טיסת פנים: טשקנט – אורגנץ    אורגנץ - בוכרה

·                     בתי מלון מדרגה ראשונה ותיירות טובה

*               הרכבת המהירה סמרקנד - טשקנט

·                     ארוחות בוקר וארוחה נוספת בכל ימי הטיול


·                     בקבוק מים מינראליים מידי יום

·                     ביקור בגלריה לאומנות מודרנית ובמוזיאון ההיסטורי - טשקנט

·                     תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג  

·                     מופע פולקלור בארמון האמיר האחרון - בחיווה


·                   
   ערבי פולקלור

·                     יציאות ערב מיוחדות כלולות

·                     ביקור בארמון הקיץ   - בוכרה

·                     כניסה לכל האתרים והאירועים המצוינים בתכנית הטיול

·                     מדריכים מקומיים דוברי אנגלית

·                     מדריכת הטיול - טלי דביר

·                     תשר לנותני השרות בחו"ל

ויזה קבוצתית  לאוזבקיסטן, כפוף לשינויי ממשלת אוזבקיסטן - כלול

 המחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות ומטען – יש לדאוג לכיסוי ביטוחי הכולל הטסה רפואית וביטוח ביטול הנסיעה (מומלץ לרכישת הכיסוי החל ממועד ההרשמה לטיול, ניתן לבצע 180 יום לפני היציאה לטיול - ללא עלות נוספת)

הוצאות בעלות אופי אישי

תנאי תשלום:

·                     דמי קדימה בעת ההרשמה 500$ לאדם, הכוללים דמי רישום בסך: 200 דולר

·                     יש  להשלים את יתרת התשלום עד 40 יום לפני היציאה לטיול

·                     התשלום יתבצע בש"ח לפי שער העברות והמחאות גבוה ביום התשלום

·                     ניתן לשלם בהמחאה, העברה בנקאית ומזומן  דולרי


 
תנאי ביטול:

1) ביטול הנסיעה עד 60 יום לפני היציאה לטיול:

 תוחזר המקדמה למעט  דמי הרישום בסך 100 דולר. באם בוצעו תשלומים או    נרכשו שירותים מספקים יקוזז הסכום מהמקדמה בנוסף לקיזוז דמי הרישום.

 

2) מתחת ל 60 יום ועד 30 יום לפני מועד היציאה לטיול: יחויב הנוסע בדמי הקדימה במלואם.

 

3) מתחת ל-30 יום לפני היציאה לטיול:  יחויב הנוסע בכל העלויות בהן חויב משרד הנסיעות כתוצאה מהביטול בנוסף לדמי הטיפול. 

*הגדרת ימי עבודה הינה ימי א' עד ה'

  על הביטול יש להודיע בכתב למשרדנו  

הרשמה סטאר טורס: 902 511 0722


צור קשר עם סטאר טורס הורד טופס הזמנה
 
עברית English

טיול לאוזבקיסטן

  

טיול מאורגן לאוזבקיסטן

ארץ הנוטעת במבקר את הרגשה של סיור בחבלי "אלף לילה ולילה"...

 

 

12 ימים 11 לילות

יציאה: 5.10.2017                  חזרה:  16.10.2017

הזמינו מקומות עכשיו!   072-2511902

 

הדרכת הטיול
טלי דביר - היסטוריונית

 
 
תכנית הטיול
 
יום 1:  5.10 תל אביב- טשקנט
נפגש  בשעת בקר בנתב"ג קומה 3 שער 32, לטיסתנו לטשקנט בירת אוזבקיסטן. עם ההגעה בשעות הערב, העברה לבית המלון וארוחת ערב. המראה: 12:00 נחיתה 19:00.                                                                             
לינה בטשקנט
 
יום 2 : 6.10 אתרי טשקנט
טשקנט היא עיר רוסית גדולה ומודרנית עם אווירה אסייתית-מוסלמית, שנבנתה מחדש ע"י הרוסים לאחר רעידת האדמה ב 1966. נסייר במדרסת ברק ח'אן, מוסד הלימוד המוסלמי הגבוה של אסיה התיכונה שבספרייתו נמצא אחד מארבעת העותקים המקוריים של הקוראן העתיק בעולם ובמאוזוליאום של קפל ששי (kaffal shasai). נמשיך אל כיכר נברוז (Navruz Meidani) ובמדרסה הסמוכה אליה, שם יושבים אומנים העוסקים בעבודות יד מסוגים שונים. נבקר במוזיאון לאומניות יפות.
נבקר בקבר החייל האלמוני. חצי מיליון אוזבקים נפלו במלחמת העולם השנייה בעת ששרתו בצבא האדום. הם מלאו תפקיד חשוב בקרבות במוסקבה, בסטלינגרד ובמהלך כיבוש ברלין. אש התמיד מנציחה את זכרם. נסייר בכיכר העצמאות (Mustaqiliq) ונגיע אל אנדרטת העצמאות הצופה אל ארמון הנשיאות. נמשיך אל הגדול בשווקי אוזבקיסטאן, צ'ורסו באזאר (Chorsu Bazariההומה אדם רב בכל שעות היום. נשוטט בין דוכני הרוכלים, נעבור ברחוב בעלי מלאכה ונכיר את העריסה האסיאתית הייחודית. נחזור למלוננו לארוחת הערב.
לינה טשקנט
                                                                                     
יום 3: 7.10  טשקנט – אורגנץ - חיווה  Tashkent- Urgench - Khiva
השכמה וארוחת בקר מוקדמות,  העברה לשדה התעופה לטיסתנו לאורגנץ – בירת חבל ח'וארזם (XOREZM) ממנה נמשיך לחיווה. את היום כולו נקדיש לחיווה, עיר מבצר בנאות המדבר השחור – קרקום על סעיף דרך המשי, נסייר בעיר העתיקה ICHAN KALAשהשתמרה על חומותיה ושעריה, ארמונות העץ והמסגדים. נטייל בין החומות, המסגדים והמדרסות, נטייל בין קברי הקדושים ומעיינות הרפואה. נהלך כבתוך מוזיאון של ארכיטקטורה טורקמנית, אוזבקית ומוסלמית. לא נחמיץ את המוזוליאום של המתאבק הקדוש פחלון מחמוד, ואת ארמון TASH KHAULI. את היום נסיים בהליכה על החומות ותצפית על חיווה בשעת השקיעה. חיווה היא עיר מוזיאון שהוכרה על ידי אונסקו. כאתר מורשת עולם.  ארוחת ערב ומופע פולקלור בארמון הקיץ של הסולטן.                          
לינה בחיווה                                                                 
 
יום 4: 8.10 חיווה – אורגנץ - בוכרה       Bukhara- Khiva
הבקר נצא לראות את הזריחה מעל חומות העיר היושבת על דרך המשי המפורסמת.   נצא לאורגנץ לטיסתנו, ובשעת לילה נגיע לבוכרה, אחת משבע הערים הקדושות לאסלם. ארוחת ערב.                                                           לינה בבוכרה
 
 יום 5: 9.10 נפלאות בוכרה  Bukahra
בוכרה נמצאת בנווה מדבר פורה על "דרך המשי". נגיע לעיר שגילה יותר מ-2500 שנה. אחת משבע הערים הקדושות לאסלם ומרכז לימוד מהחשובים בימי הביניים בעולם כולו. בהגיענו לעיר עתיקה זו ניסע  לביקור באחד האתרים הקדושים ביותר לאסלאם, קבר נקש באנדי (Imam Naksh Bandi) המצוי בסמוך לעיר. נצא למאוזוליאום של איסמעיל הסאמאני, החומות, שוק האיכרים, באר איוב, מסגד יום השישי, המצודה, בית הכלא הידוע  לשמצה, הזינדאן (ZINDAN). נמשיך דרך  שכונת מגורים טיפוסית אל המסגד הגדול ונכלול בתוכנית גם את הצריח העצום קליאן מינור (KALON MINOR) הצופה על העיר כולה, מרכז LYBBI HAUZ, נבקר באזור השווקים העתיקים. ביקור ברובע היהודי וביה"כ. במהלך הסיור נספר בעלילות חוג'ה נאצר א-דין. ארוחת ערב ומופע פולקלור NODIR DIVAN BEGI, לאחריו תצוגת אופנה של מעצבים מקומיים. 
לינה בבוכרה
 
יום 6:  10.10 בוכרה –  NAKSHBANDI NECROLIS - בוכרה
נתחיל את היום בביקור במוזוליאום של ISMAIL SAMANI האנדרטה הנחשבת ביותר באומנות האסלמית במרכז אסיה ובבוכרה – מתוארכת למאה ה -9. נמשיך לביקור בארמונו של האמיר KHOSASITORAI MOKHI שגורש ע"י הסובייטים ב – 1920. המקום משמש כיום כמוזיאון אתנוגרפי ואומנות.
נצא לנסיעה קצרה אל מחוץ לעיר לאתר הקדוש למוסלמים  NAKSHBANDI NECROLISאליו מגיעים אנשים רבים מאוזבקיסטן ומארצות אחרות לשטוח את בקשותיהם ותפילותיהם. חזרה למלון לארוחת הערב ולינה.
לינה בבוכרה
                                                  
יום 7: 11.10 בוכרה – גידג'דואן – סמרקנד -Gijduvan- Samarkand  Bukhara                          
הבקר נבקר בארמון החרף של האמיר האחרון, דוגמא מרתקת לניסיון לשלב מסורת עתיקה עם בניה אירופית. נמשיך לביקור בעיירה גידג'דואן אצל משפחה מיוחדת במינה, משפחת קדרים שמעבירה את אומניתה מדור לדור מזה שבעה דורות. אבי המשפחה, עבדולה הוא קדר-אמן שכבר אירח בביתו נכבדים בינלאומיים רבים כמו הילרי קלינטון, הנסיך צ'רלס וכמובן נשיא אוזבקיסטן איסלם קרימוב. במשפחה יש חלוקת תפקידים מסודרת הגברים יוצרים את הכלים והנשים ממונות על העיטורים והקישוטים. נגיע לסמרקנד, נחלוף בכיכר רג'אסטןשבעבר התחברו אליה 6 נתיבי סחר ונחשבת היום לכיכר היפה ביותר במרכז אסיה.
לינה סמרקנד
 
יום 8: 12.10 סמרקנד – העיר מהאגדות
נבקר בבירתו של טימור לאנג הנודעת בזכות יפי כיפותיה הכחולות. העיר הנקראת "רומא של המזרח" הייתה מוקד תרבותי כבר בתקופת בבל ורומא. לצערנו צבאותיו של ג'ינג'יס חאן הרסו את העיר במאה ה-13, אולם החל מהמאה ה-14 היא שוקמה ע"י טימור לאנג ויורשיו והפכה לבירתו. העיר "נתפסה" ע"י הצבא הרוסי ב 1868 ועד חיסול ברית המועצות הייתה חלק בלתי נפרד ממנה. היום זו עיר של מדע בצד אומנות ותרבות עממית.
נבקר במצפה הכוכבים של האמיר האסטרונום אולוג בק, בית הקברות היהודי, מסגד ביבי'חנון (Biby Khanum),  נשוטט בשוק הגדול SIAB BAZAR, נטעם מהלחם המפורסם של סמרקנד, נתבשם מריחות התבלינים וכמובן נסייר בקבר האמיר טימור לאנג ומשפחתו (Gur-Iemir). מכאן נמשיך לאתר הקבורה המרהיב שאהזינדה (Shahzinda) ובבית חרושת למשי. נמשיך אל הרובע היהודי ולבית הכנסת עם הכיפה הכחולה, נפגש עם אנשי הקהילה היהודית שנותרה בסמרקנד. נבקר גם בבית הקברות היהודי העתיק.
ארוחת הערב תתקיים בבית יהודי אצל NINA.                                                
לינה בסמרקנד                                                                               
 
יום 9: 13.10 סמרקנד – שקריסאבז- סמרקנד    SamarkandShakhrisabz- - Samarkand
הבקר נצא לביקור לעיר הולדתו של הגיבור הלאומי טימור לאנג שהוכרה כאתר אונסקו המוכר ע"י. במעבר ההרים נחליף את האוטובוס ברכבים קטנים המאפשרים את המעבר.  נבקר בארמון "הלבן" אותו הוא בנה במאה ה – 14. אחה"צ נצא להליכה קצרה באזור ה – KOK GUMBAZ מסגד יום השישי והמוזוליאום שנבנו במאה ה – 15. נבקר במוזוליאום שבנה טימור לאנג לזכר בנו האהוב שנהרג בתאונת רכיבה על סוס. ביקור בשוק המקומי.
נסיעה חזרה לסמרקנד. ארוחת הערב בבית אוזבקי טיפוסי.
לינה בסמרקנד 
 
יום 10:  14.10 סמרקנד- טשקנט
יום מלא להשלמת סיורינו בסמרקנד, כולל ביקור במרכז לייצור נייר משי, ביקור במוזיאון הארכיאולוגי אפרוסיאב המוקדש לתולדות העיר.  נבקר בתצפית ULUGBEK שנבנתה במאה ה – 15. בערב נסיעה ברכבת המהירה, לעיר הבירה טשקנט (כ-300 ק"מ), אליה נגיע בשעה 20:10. ארוחת ערב.
לינה בטשקנט
 
יום 11: 15.5 טשקנט – צ'ימגן CHIMGAN  - טשקנט
יום טיול בטבע ההררי, פארק הרי הצ'ימגן המהווה חלק מהרי הטיאן-שיאן SHIANTIEN. שרשרת הרים זו מתנשאת לגובה של 1600 מר' ודרך הנסיעה הציורית עוברת בין פרדסים ומטעי פירות שונים, הפורחים בעונה זו של השנה עם הזרימה המוגברת של המים בערוצי הנחלים. נעלה עם הרכבל לראש ההר לתצפית על האזור.
נחזור לטשקנט לארוחת ערב לסיכום הטיול.                                      
                                                                                                                  
יום 12 :16.10 טשקנט – ת"א
העברה לשדה התעופה, טיסה טשקנט ת"א, המראה בשעה 08:30 נחיתה בת"א בשעה 12:05.
 
"ח'ייר סיעי בולינג"-להתראות אוזבקיסטאן!!!
                        
להרשמה: סטאר טורס 0722511902
 
נבנה ע"י היפטק