Star Tours   טיולים מאורגנים לחו"ל
חזרה לרשימה
 

 

היסטוריה של נצרות עתיקה ומיוחדת בלב אפריקה, ארכיאולוגיה שטרם נחקרה ששרידיה אי-שם בפרה-היסטוריה, ייתכן שאף בתחילת התפתחות הגזע האנושי....

יערות עד ובעלי חיים ייחודיים, מקורות הנילוס הכחול – אגם טאנה – מפלים מהגדולים באפריקה, וקניון אדיר. מדבר דאנקיל הנורא,  שבטים פראיים, קפה  -מהטובים ביותר שיש. אקלים נוח, ארץ בראשית אמתית, אחת מהאחרונות. ולליבלה אחד מפלאי עולם 

יערות עד ובעלי חיים ייחודיים  -  שבטים פראיים

חקלאות כבימי התנ"ך  -  קפה מהטובים בעולם

גונדר-ארמונותיה, סיפורם של יהודי אתיופיה והמלכה יהודית

ארון הברית באקסום

אגם טאנה הענק - מקורות הנילוס הכחול

לליבאלה- אחד מפלאי תבל על שלל כניסותיה החפורות בקרקע

בואו לגלות את העבר בהווה

מחיר הטיול: 

מחיר לאדם בחדר זוגי:  2545$           
תוספת ליחיד בחדר:     330$

 

המחיר כולל:

אירוח על בסיס פנסיון מלא – 2 ארוחות ביום (כולל היום האחרון),
כריכים וארוחות פיקניק קלות לצהריים

בתי מלון – מהטובים הקיימים, יש לדעת,
בתי המלון הם בסטנדרט השונה מהמקובל באירופה

מים מינראליים מדי יום

אוטובוס תיירים נוח

כניסות לאתרים ע"פ המסלול

כניסות לכפרים ע"פ התוכנית

מדריך מנוסה לאתיופיה מצוות החברה

מדריך מקומי דובר אנגלית

מדריכי צופיות וניווט בפארקים

ויזה לאתיופיה (לפני יציאת הטיול)

מפגש קבוצה והרצאת רקע

טיפים לנותני השרות בחו"ל (לא כולל המדריך הישראלי)

מס נמל, דלק וביטחון ומע"מ נכונים לתאריך 1.01.2014, ייתכנו שינויים ע"י הרשויות וחברות התעופה

 

לקבלת טופס הרשמה: 

info@startours.co.il 

0722511902

צור קשר עם סטאר טורס הורד טופס הזמנה
 
עברית English

טיול נשים לאתיופיה

  טיול גאוגרפי מקיף לצפון אתיופיה 

הנצרות הקדומה, טבע, חי וצומח

 הטיול הסתיים
               הטיול הבא בינואר 2019 
לפרטי הטיול: www.startours.co.il/Orginized_Tours-31-73.html

 

 

יציאה: 1417/05/20     חזרה: 25.05.2014

 

אתיופיה – פוטנציאל תיירותי רב-משמעות ואדיר ממדים, שאינו בא לידי ביטוי

מסלול הטיול

 

תאריך יציאה:  17.05.2014

תאריך חזרה:  25.05.2014 

מסלול הטיול:

 יום 1: (17.5) טיסה ת"א – אדיס אבבה – אקסום
נפגש בשעת לילה בנתב"ג, לטיסתנו בחצות לאדיס אבבה בירת אתיופיה. עם ההגעה, בשעת שחר מוקדמת נעבור לטיסת ההמשך לאקסום שבצפון המדינה, ממלכת שבא הקדומה. העיר הפכה מעיר קטנה במחוז טיגרה לעיר הבירה של הממלכה הקדומה מהמאה השנייה לפנה"ס והייתה קשורה בממלכות הדרומיות של חצי האי ערב. כאן נולד מנליק (בן מלך) הראשון, המיוחס להיותו בנם של מלכת שבא ושלמה המלך ושהקים את ממלכת אקסום. זוהי העיר הקדושה ביותר באתיופיה, בה התפתחה לשון הגעז, הלשון האתיופית ולשון הקודש הקדומה.  
במאה ה - 4 הגיעו נזירים נוצריים והביאו להתנצרותה של הממלכה ולהכרזתה של הנצרות כדת הלאומית של אקסום. במאה ה - 6 מלך באקסום המלך כלב שהשאיר אחריו שרידי ארמון ומכלול קבורה. במאה השמינית ירדה אקסום מגדולתה. אקסום מכונה גם "ירושלים השחורה". המסורת מספרת שהמלך שלמה הפקיד בידיו של מנליק את ארון הקודש למשמרת והוא מצוי עד היום בכנסיית מרי ציון שבאקסום. העיר הוכרזה כאתר מורשת עולם של אונסקו. . לידה נמצאת הקתדראלה שאבן הפינה שלה הונחה ב-1964 ע"י המלכה אליזבט ה-2. בקתדראלה נמצא הספר שבו ע"פ האמונה הנוצרית מפורטים כל הנסים שנעשו ע"י  מרי הקדושה. לאחר ארוחת הצהריים נצא למוזיאון הארכיאולוגי ונצפה באובליסק הגבוה החצוב מגוש סלע יחיד. האובליסק נגזל ונלקח ע"י האיטלקים לרומא והוחזר לאתיופיה רק בשנת 2005. נראה את שרידי הארמון המיוחס למלכת שבא, את הכתובת החרותה בסלע הגרניט בשפת הגיז, יוונית וסביאן.       
הקשרים עם היהדות והמסורת היהודית בולטים מאוד באקסום, בסמלי מגן דוד הפזורים בכל מקום, בציורים של גור אריה יהודה ובשם ירושלים החוזר ונשמע.
תושבי אקסום טיגרים ושפתם טיגרית. הנשים מתהדרות בתסרוקת הטיגרית המיוחדת. על העיר שורה הדרת קודש. בימי ראשון ובחגים מתעטפים כל התושבים, גברים ונשים בנוטלות הלבנות שלהם, מחזיקים בידם שמשיה נגד השמש הקופחת ונוהרים לכנסיות.
העיר בולטת גם בתעשיית הסלים הקלויים הצבעוניים במיוחד ובשלווה הרבה השורה על המקום, התושבים ידועים במזגם הנוח, יותר מכל מקום אחר באתיופיה.
לינה אקסום

יום 2: (18.5) אקסום - לליבלה
טיסת בקר ללליבלה בירתו של המלך לליבלה, מהמאה ה12. לליבלה הדיח את שושלת מלניק וכדי לזכות באהדת בני ארצו חצב המלך בעירו את "ירושלים החדשה", אתר מדהים  הכולל 11  כנסיות חצובות בסלע הרך. הכנסיות מחוברות ביניהן במעברים ומנהרות, שנועדו להגן על התושבים שגרו מתחת לפני השטח. נרד לביקור באתר המכונה "פטרה של אפריקה". האתר הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמי. שמות הכנסיות והעצמים הגיאוגרפיים מסביב לקוחים משמות אתרים המוכרים לנו סביב ירושלים.  נבקר גם בכפר שצמוד לכנסיות ונצא מהעיר לאתר המקודש במערת נקוטלאב, כאן נבנתה כנסייה לנזירים שבחרו לגור במקום מבודד מהעיר. בדרכנו  נעבור כפרים שונים ונבחין בשינויים האדירים העוברים עליהם. 
לינה לליבלה

יום 3: (19.5) לליבלה -גונדאר

נצא בנסיעה מלליבלה לגונדר, הנסיעה עוברת בדרך נוף הררית. בדרכנו נעבור ליד כנסיית

Aba Defar Rock Hewn  , שבימים אלה מבוצעים בה חפירות ארכיאולוגיות. הדרך מטפסת לגובה של כ- 3,000 מר'. נעבור בעיר העתיקה Nefas Mewcha, המוזכרת כבר במאה ה – 17. באזור הזה השולט על דרך ראשית נערכו קרבות בין שבטיים לשליטה על המרחב. נבקר במבצר GUZARA, שנבנה למטרות הגנה ושליטה על הדרך .

אחד משיאי היום יהיה ביקור בעיירה AWARAMBA, בני העיירה מנהלים צורת חיים קורפרטיווית הדומה לקיבוץ שלנו. מעמדן של הנשים שווה למעמד הגברים, נבקר באחד ממבני המגורים הייחודיים, נפגש עם תושבים שיספרו לנו על צורת החיים המיוחדת שלהם.

לינה בגונדר 

יום 4: (20.5) גונדר – סימיאן

נעלה  צפונה בנסיעה אל רכס הרי  הסמיאן לטיול מודרך ע"י סייר מומחה, בשמורת הטבע, העוטפת חבל ארץ ההררי שנופיו המדהימים בנויים מרכסים  מבותרים שפסגותיהם נישאות לגבהים מעל 4500 מ', מהם נופלים מצוקים תלולים לתהומות וקניונים אדירים.  נטייל ברכב וברגל בין הגאיות והעמקים הצופים לעבר הפסגות המרהיבות של  השמורה המיוחדת. נצפה בבעלי החיים המיוחדים לאזור  הררי זה, ועל להקות קופי הג'ילדה האחרונים שנותרו בעולם וניזונים משורשי שיחים ועצים.

לינה בשמורת הטבע סימיאן
 

יום 5: (21.5) סימיאן - גונדר 
רוב יהודי אתיופיה התגוררו בצפונה של המדינה בכפרים רבים סביב העיר גונדר. נצא לאחד מכפרי היהודים, שרידי ביתא ישראל, קהילה שקיימה כאן מעין ממשל עצמי עד המאה ה 17. רוב התושבים היהודיים עלו במבצעי "משה" ו"שלמה" לישראל. עם החזרה לגונדר, נצא להכיר את העיר המפורסמת. נטייל במתחם המלכותי שנבנה בימיו של  הקיסר פאסילידס סביב שנת 1635. נבקר בכנסיית "דברה ברהנה סלהסי", המעוטרת בציורים המיוחדים, אופייניים לאומנות האתיופית של המאות 19-18 ונצא להסתובב שווקים הססגוניים.

לינה בגונדאר

יום 6: (22.5) גונדר בהאר דאר

עם בוקר נצא בנסיעה מגונדר לבהר-דאר שתרגום שמו הוא "היישוב ליד המים". נטייל במפלי הנילוס הכחול, מפלי הענק המרשימים המהווים עורק חיים חשוב ביותר לצפון אתיופיה, סודן ומצרים. חלק ממימי המפלים משמשים לייצור חשמל. נגיע לאגם טאנה, נרד לשייט באגם טאנה הענק (למעלה מ-5,000 קמ"ר), ממנו יוצא הנהר באתיופיה, זורם ומזין (כ-80%) את נהר הנילוס המסתיים במצרים.  נבקר בכנסיית אורה-קידנה   הבנויה על חצי האי זגה  ונתרשם מציורי קירותיה של הכנסייה, המעוטרים בסצנות הלקוחות מספרי התנ"ך, ומעשה הבאת לוחות הברית לאתיופיה. ציורי הקיר נצבעו בצבעים, טבעיים, שנרקחו מצמחי האזור.

לינה בבהאר דר 

 
יום 7: (23.5)בהאר דאר - אדיס –סכר הקוקה – אגם ZIWAY
טיסת בוקר לאדי אבבה, עם הנחיתה נצא דרומה, נסיעה קצרה תביא אותנו אל סכר הקוקה. הסכר נבנה בשנות ה – 60 של המאה שעברה והוא סוכר את המים של נהר  AWASH, אורכו של הסכר 458 מ' וגובהו בשיאו 47 מ'. מי הסכר משמשים לייצור חשמל. המים משמשים את תושבי האזור לשתייה וחקלאות. בשנים האחרונות, ומאחר ולא הקפידו על שמירת איזון אקולוגי, הפכו המים לירוקים. נמשיך אל אגם זיוויי ZIWAY. אחד מהאגמים הקיימים לאורך השבר הסורי אפריקאי, האגם נמצא בגובה טופוגרפי של כ – 1700 מ', אורכו 31 ק"מ ורוחבו מגיע עד 21 ק"מ. באגם מספר איים קטנים. נצא בשיט לאחד מהאיים בו כנסיה עתיקה שע"פ המסורת שהה בו ארון הברית, שהובא מבית המקדש, לפני הגיעו לאקסום. נמשיך בשיט בין אלפי הציפורים המקננות באזור ובעלי חיים אחרים המתגוררים סביבו.
לינה אווסה

יום 8: (24.5) אווסה – אדיס אבבה
בשעת בקר מוקדמת נצא לחזות בדייגים המקומיים הפורקים את שלל הדייג ואת בעלי הכנף הבאים ללקט את שאריות הדגים. נשימה פעמינו לאדיס הבירה. תחנתנו הראשונה תהיה במוזיאון הלאומי של אתיופיה, שם נכיר לראשונה את ההיסטוריה המלכותית של אתיופיה המתחילה מימי שלמה המלך ומלכת שבא ועד הקיסר האחרון היילה סלאסי. הקיסר שהודח במהפכה קומוניסטית, שהסתיימה רק בשנות ה-90. נמשיך למוזיאון האתנוגרפי בו נכיר את המיעוטים והשבטים השונים שחיים באתיופיה. בשעת צהריים נערוך סיור הכרות בשוק (מרקטו) הנחשב לשוק הגדול ביותר באפריקה, שוק המרקטו, נבקר בכנסיית השלישית בגודלה באתיופיה בה קבורים הקיסר האחרון של אתיופיה היילה סילאסי ובת זוגו. נמשיך ונסייר באדיס אבבה ככול שיותיר לנו הזמן.

בערב נצא לארוחה חגיגית משותפת הכוללת מוזיקת פולקלור מקומית, לאחריה נצא לשדה התעופה לטיסתנו ארצה היוצאת לפני חצות.

 יום 9: (25.5) נחיתה בישראל
הנחיתה בישראל בשעה 02:40 בלילה שבין ה – 24 ו – 25.5

הרשמה: סטאר טורס 0722511902

 

  

 
נבנה ע"י היפטק