Star Tours   טיולים מאורגנים לחו"ל
חזרה לרשימה

תאריכי הטיול: 23.8 - 1.9

המחיר לנוסע בחדר זוגי: $2990
תוספת ליחיד בחדר:


המחיר כולל:

טיסות בינלאומיות

טיסת פנים

מדריך ישראלי מנוסה מצוות החברה

מדריכים מקומיים

כניסות לאתרים

אירוח על בסיס פנסיון מלא – צוות מטבח מצטרף לטיול

מים מינראליים

רכב נוסעים - ממוזג

מדריך מקומי צמוד 

ויזת כניסה לאתיופיה

פגישת הכנה לקראת היציאה

טיפים לנותני השרות המקומיים

 

המחיר אינו כולל:

ביטוחי נסיעה, בריאות ומטען – חובה כולל הטסה רפואית, נשמח לתת הצעת מחיר

מחיר לאדם בחדר זוגי: $2990


סטאר טורס 0722511902

צור קשר עם סטאר טורס הורד טופס הזמנה
 
עברית English

טיול מאורגן לשבטי הדרום באתיופיה

טיול לאתיופיה 2019

שבטי הדרום - אדיס אבבה - האגם הנעלם

10 ימים - 8 לילות / 23.8 - 1.9

לפרטים והרשמה: סטאר טורס 0722511902

 
יום 1: תל אביב – אדיס - עמק הריפט (השבר הסורי אפריקאי)אגם ZIWAY – אגם לנגאנו LANGANO
טיסה מתל אביב לאדיס בירת אתיופיה. עם הנחיתה נתארגן בג'יפים ונצא לכיוון אגם לנגאנו, דרומה אל הבקע הסורי- אפריקאי. המקום משופע במספר רב של אגמים, השונים בגודלם ובמליחותם ומאכלסים דרך קבע שפע של עופות מים ובעלי חיים אחרים. נעצור לארוחת צהריים לחופי אחד האגמים בעיר בישופטו, נמשיך לביקור באגם ZIWAY  נצפה במגוון הציפורים הגדול. בערב נגיע לאגם לנגאנו, תוצר נוסף של השבר הסורי אפריקאי.
לינה באגם לאנגנו
 
יום 2: לאנגנו LANGANO - אגמי שאלה אבייטה ABIATA & SHALLA – אווסה AWASSA
נצא לדרכנו בין 2 אגמים וולקניים. אזור האגמים בגובה שבין 1500 ועד כ 2000 מטר מעל פני הים. אגם אבייטה- "האגם החום" ואגם שאללה- |האגם הכחול", בין שניהם מפרידה רצועה של כ 3 ק"מ יבשת ובה נמצא הרכס הגבוה שבאזור. נבקר בפארק הלאומי הנושא שם זה. בפארק אזור מגודר, בו מנסים לשקם בעלי חיים שהתגוררו באזור, כמו בנות יענה, סוגים שונים של צבאים וקופים. באגמים עצמם נוכל לצפות בבעלי חיים ובעלי כנף שונים, כמו קבוצות גדולות של פלמיגו. במקום אתר ייחודי ובו נביע של מים חמים עד כדי רתיחה, המקומיים נוהגים לרחוץ את בגדיהם במים הרותחים, האגדה המקומית מספרת שניתן לבשל במים אלה ביצים, בתוך דקות מעטות.בתום הסיור נצא דרומה לעיר AWASSA ללינת הלילה.
לינה באווסה
 
יום 3: אווסה – אלבא ALABA – דורזה DORZE – ארבע מינץ ARBA MINCH
בבקר נבקר באגם אווסה, שטחו כ 130 קמ"ר והוא ידוע בשלל הדגה ובעלי הכנף. נבקר בשוק הדגים. נראה את הדייגים החוזרים עם שללם, נבקר בשוק המסחר של הדגים. נראה את עופות הענק העטים על שאריות הדגים. לצדו של השוק דוכנים הצולים את הדגה, או כובשים את הדגים ומגישים אותם עם שלל תבלינים.
נמשיך את מסענו דרומה בדרך נעצור לביקור אצל אחת המשפחות משבט האלבא, נבקר בביתם ונלמד על צורת החיים שלהם. בני השבט הינם מוסלמים ובכל מתחם מגורים משפחתי יש מסגד קטן המשמש אותם לתפילותיהם.
נמשיך דרומה ואחה"צ נעפיל אל ההר לכפר בני שבט הדורזה המפורסמים. בני השבט הם קבוצה אתנית ידועה באתיופיה ביכולת האריגה שלהם ובמבנה בתיהם (הטוקול)- בצורת פני פיל. נכיר את צורת החיים הייחודית, הבית, האוכל ונחזה במופע פולקלור.
לינה בארבע מינץ
 
יום 4: ארבע מינץ - אגם צ'אמו  CHAMO – קונזו  KONSO – טורמי TURMI
הבוקר נפליג באגם צ'אמו, החובק בתוכו עולם מלא ונסתר של בעלי חיים, נשוט בין היפופוטמים, נתקרב לקרוקודילים עצומים בגודלם החיים על גדותיו ונתפעל ממגוון עופות המים החיים באגם.
נבקר בכפר שבט הקונסו המפורסם בזכות צורות הבניה המיוחדות שלו ובזכות פסלי עץ גדולים שבני השבט מאתרים בהם קברים, נודע בחקלאות טרסות מעניינת ובטקסי חניטה וקבורה מיוחדים. חקלאות הטרסות הוכרה והוכרזה ע"י אונסקו. נשתדל להיפגש עם מלך השבט.      
לינה בלודג' בטורמי
 
יום 5: טורמי – שבט האמר  HAMER - דסנצ'ה   DASENECH- טורמי
בעיירה מתקיים שוק אזורי המרכז רבים מבני שבטי האזור המביאים את מרכולתם לשוק. נסתובב בין הדוכנים, נתרשם מהתלבושות, מהתסרוקות ומגוון הריחות והמוצרים. מההסתכלות נוכל ללמוד על אורח חייהם על המוצרים אותם הם קונים ומוכרים. כמו כן מהווה השוק מקום כינוס לתושבי האזור בו הם מקיימים מפגשים חברתיים ומסחריים. האזור כולו מיושב בשבטים שחלקם לא נחשף כלל לתרבות המערבית. נעמוד מקרוב על אורח חייהם. נחצה את נהר האומו בסירות קאנו לביקור בכפר בני שבט הדסנצ'ה, שבט פגאני, אחד מהמרוחקים ביותר ששומר על מנהגיו הקדומים.
נחזור לטורמי- המרכז החשוב ביותר לאנשי שבט האמר. בני שבט האמר ידועים בעבודות אומנות הקדרות, וכן ידועים כמומחים ואומני צביעת הגוף, כאשר הם מתכוננים לחגיגה דתית או אירוע משמח. בערב ובמידה וייערך, נשתתף בטקס הבגרות ה .BULL JUMPING                                                        
לינה בלודג' באזור טורמי

יום 6: לג'ינקה JINKA בעקבות השבטים האבודים – הארי ARI
נבקר בשוק מקומי נוסף, נוכל לרכוש בשוק מזכרות, לא לשכוח לנהל מו"מ כמו בבזאר אמיתי.
לאחר נסיעה בעמק האומו, נגיע לעיירה של בני שבט הארי. בגלל קרבתם לעיירת המחוז ג'ינקה, נוכל לראות את השינויים באורח הלבוש וצורת הבניה. נבקר אצל בעלי המלאכה המסורתיים ונוכל ללמוד על אורח החיים המקומי. נבקר במתחם בית טיפוסי, נראה את גן עצי הפרי, את השירותים שעדיין נמצאים בחצר הבית.
נסייר בחלקי העיירה השונים, נראה את הכדרית בעיבוד החמר וכלי הקרמיקה שהיא יוצרת, נצפה בהכנת האינג'רה המקומית, נוכל לראות את הפחח המפיח אש במפוח ידני ומייצר את כלי העבודה המקומיים ונטעם את הארק המקומי שמזקקים אותו בדרכים מסורתיות-עתיקות.
לינה בג'ינקה

יום 7: גי'נקה – מאגו MAGO– ג'ינקה – אדיס – ווליסו WOLISO
היום נבקר בשמורת הטבע מאגו, דרך עפר משובשת תביא אותו אל אחד משיאי הספארי. ביקור בכפר שבט המורסי, אחד השבטים המיוחדים והמסקרנים ביותר באפריקה. נשותיו עונדות דסקיות חמר גדולות המושחלות בשפתן התחתונה.
בעבר מטרת הדסקיות הייתה למנוע מ"עין רעה" לחדור אל תוך הגוף ולהרתיע סוחרי עבדים. שבט המורסי חי בפארק, המשמר גם כ-56 זנים של בע"ח. נחזור לג'ינקה ובשעת צהריים נטוס לאדיס הבירה, עם הנחיתה ימתין לנו רכב שייקח אותנו לעיירה ווליסו, אזור הררי הנמצא בלב יערות מוריקים.
לינה ווליסו
 
יום 8: ווליסו – וונצי  WONCHI– אדיס
 WONCHI – שמורת טבע הממוקמת בלועו של הר געש לא פעיל. הר הגעשהמתנשא לגובה 3,450 מ' מעל פני הים. ההתפרצות הגעשית יצרה מכתש גדול ובו אגם מים, מעיינות מים חמים – מינרליים ומפלים. תצפית יפיפייה על האגם הכחול/טורקיז ניבטת אלינו מכול עיקול של הדרך המתפתלת. נגיע לאגם נשוט באגם שנוצר מהתפרצויות הלבה. באזור מתגוררים מספר אלפי אנשים. בגמר הסיור נחזור לעיר הבירה אדיס אבבה.
לינה אדיס

יום 9: אדיס אבבה – תל אביב
את היום כולו נקדיש  לסיורנו בעיר. נעלה לגבעות אנטוטו ממנה תצפית על העיר כולה. בדרך נראה את הנשים המקומיות העומסות על גבם ענפים במשקל רב שישמשו לבישול וחימום. בדרך נראה גם את שוק הבדים והבגדים שבחלקם מובאים מאתרים שונים בהם ביקרנו במהלך הטיול.
נמשיך את סיורנו באדיס הבירה, נסייר ברחובות הראשיים, נראה את בתי הממשלה המעוטרים בסמל האריה – של שבט יהודה. נבקר במוזיאון הלאומי ונראה את "לוסי". נבקר במרקטו – השוק הפתוח הגדול וההומה ביותר באפריקה, שכל מילה שנכתוב לא תצליח לתאר את השוק ההומה אדם, מוצרים חדשים, משומשים ומחודשים. נסיים את הטיול בהופעת פולקלור מקומי וארוחת ערב טיפוסית. נצא לטיסת לילה חזרה ארצה.

יום 10: תל אביב – הנחיתה בתל אביב בלילה שבין היום ה 9 ליום ה 10

לפרטים: סטאר טורס 0722511902


למסלול הכולל צפון ודרום: www.startours.co.il/Orginized_Tours-31-73.html
 
נבנה ע"י היפטק