Star Tours   טיולים מאורגנים לחו"ל
חזרה לרשימה
  

מחיר הטיול:     

מחיר לאדם בחדר זוגי:  $2690            

תוספת ליחיד בחדר:      

 

המחיר כולל:

טיסות (ישירות) בינלאומיות בחברת אתיופיאן אייר ליין

טיסות פנים בהתאם למסלול

אירוח על בסיס פנסיון מלא – 3 ארוחות ביום לאורך כל ימי הטיול 

טבח צמוד

בתי מלון ולודגי'ם בהתאם לאזור 

מים מינראליים מדי יום

טיוטה קוסטר ממוזג בחלק הטיול הצפוני

כניסות לאתרים ע"פ המסלול

כניסות לכפרים ע"פ התוכנית

מדריך מנוסה לאתיופיה מצוות החברה

מדריך מקומי דובר אנגלית

מדריכי צופיות וניווט בפארקים

ויזה לאתיופיה לפני יציאת הטיול

מפגש קבוצה

הרצאת רקע

טיפים לנותני השרות בחו"ל

מס נמל, דלק וביטחון נכונים לתאריך 1.01.2019, ייתכנו שינויים ע"י הרשויות וחברות התעופה

המחיר אינו כולל:

משקאות וארוחות שמעבר לשלוש ארוחות ביום

ביטוחים מכל סוג שהוא – חובה להצטייד בביטוח רפואי וביטוח ביטול

חובה לבקר במרפאת מטיילים או רופא משפחה

לקיחת צילומים ותמונות בקרב האוכלוסייה המקומית

ייתכנו שינויים בגלל תנאי דרך ומזג אוויר

 

הטיול אינו מחייב כושר גופני מיוחד ומיועד לבני כל הגילים

 נשמח אם תצטרפו אלינו לחוויה מיוחדת של פעם בחיים

להרשמה: 0722511902

 

צור קשר עם סטאר טורס הורד טופס הזמנה
 
עברית English

טיול מאורגן לצפון אתיופיה, אוגוסט 2019
 טיול ערי הצפון - אתיופיה  

אקסום - גונדר - בהאר דאר - לליבלה - אדיס אבבה

 

אוגוסט 2019

6 לילות   8 ימים 

יציאה: 17/08/2019     חזרה: 24/08/2019

למידע והזמנות חייגו 072-2511902

אתיופיה – פוטנציאל תיירותי רב-משמעות ואדיר ממדים

 

היסטוריה של נצרות עתיקה ומיוחדת בלב אפריקה, ארכיאולוגיה שטרם נחקרה ששרידיה אי-שם בפרה-היסטוריה, ייתכן שאף בתחילת התפתחות הגזע האנושי....

יערות עד ובעלי חיים ייחודיים, מקורות הנילוס הכחול – אגם טאנה – מפלים מהגדולים באפריקה, וקניון אדיר. מדבר דאנקיל הנורא,  שבטים פראיים, קפה  -מהטובים ביותר שיש. אקלים נוח, ארץ בראשית אמתית, אחת מהאחרונות. ולליבלה אחד מפלאי עולם 

יערות עד ובעלי חיים ייחודיים  -  שבטים פראיים 

חקלאות כבימי התנ"ך  -  קפה מהטובים בעולם

גונדר-ארמונותיה, סיפורם של יהודי אתיופיה והמלכה יהודית

ארון הברית באקסום

אגם טאנה הענק - מקורות הנילוס הכחול

לליבאלה- אחד מפלאי תבל על שלל כניסותיה החפורות בקרקע

 

בואו לגלות את העבר בהווהמסלול הטיול

יום 1: תל אביב – אדיס ADDIS – בהאר דאר BAHIR DAR
ניפגש בנתב"ג קומה 3 שער 32 לטיסת לילה מתל אביב לאדיס אבבה בירת אתיופיה, נמשיך בטיסה
לבהאר דאר השוכנת לחופו הדרומי של האגם טאנה הענק (למעלה מ-4000 ק"מ). בהאר דאר - פירוש שמה של העיר "בית על הים". האגם מהווה את מקור נהר הנילוס הכחול. נבקר במפלים המרשימים הנקראים בפי המקומיים - מפלי טיסיטס "המים המעשנים" בגלל ענן הערפל העולה מהם. נצא לשייט על האגם ונבקר באחת הכנסיות העתיקות, המעוטרות בצבעים עזים. אם נספיק, סיור רגלי בעיר וביקור בשוק ההומה אדם וסחורות. השוק מחולק למדורים שונים ובכל מדור נמכרת סחורה שונה. המוצרים והסחורות פרושים על גבי דוכנים או פרוסים על המדרכות. ים של ריחות וצבעים.                                                                                לינה בהאר דאר

יום 2: בהאר דאר – אאורה אמבא AWURAAMBA – גונדר GONDAR
לאחר ארוחת הבקר נצא לדרך צפונה, בדרכנו נעבור בעיירה אאורה אמבא – כפר ייחודי המנהל את חייו במתכונת של קיבוץ ישראלי כאשר לנשים ולגברים מעמד שווה ומקורות המחיה משותפים, ניפגש עם אחד מחברי ההנהלה שיספר לנו על צורת החיים הייחודית.
נמשיך לגונדר בירת הצפון. את היום כולו נקדיש לגונדר המכונה "קמלוט של אפריקה" בזכות מבחר הארמונות, הטירות והכנסיות שנותרו מימי הזוהר והחושפות עושר ארכיטקטוני. נבחין בבניה בהשפעות אירופיות מתקופת ימי הביניים שהובאו ע"י הפורטוגזים שהגיעו לאזור לעזרת הנוצרים במאבקם נגד המוסלמים. העיר גונדר מוקפת בגבהות התחתונות של הרי סימאן הדרומיים. העיר נוסדה ב-1632 ע"י השליט פאסילדס והפכה לבירת המדינה. במשך מאות שנים הייתה מרכז אומנות, מוזיקה, דת ומסחר. נבקר במתחם הארמונות והבריכה המשמשת עד היום לטקסי ההטבלה.
האתר הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת. נמשיך לביקור בכניסה הידועה בשל ציורי הקיר והתקרה DEBRE BIRHAN SILASSIE CHURCH. כיום משמשת גונדר כבירת הצפון וכעיר מנהל. רוב יהודי אתיופיה שעלו לארץ התגוררו במארג כפרים באזור. במהלך היום נבקר גם באחד מהכפרים בהם התגוררו יהודי המקום לפני עלייתם ארצה.                                            
לינה בגונדר

יום 3:גונדר-  פארק (שמורה) הרי הסימיאן SIMIEN MOUNTAINS
לאחר ארוחת הבקר נצא לדרכנו בנסיעה צפונה, בדרך נוף הררית שתוביל אותנו אל לבה של שמורת הרי הסימיאן, הנסיעה ברכב תאפשר לנו ליהנות מכל הטבע, הנופים, החי והצומח שיש לשמורה להציע למבקרים. נעפיל אל הפארק שפסגותיו מתנשאות לגובה של מעל-4,000 מטר. הרכס הוכרז כשמורת טבע ו"כאתר מורשת עולמי" מטעם אונסקו.
בעזרת סייר – נווט, נטייל ברכב וברגל בנופים המרהיבים: צמחייה מגוונת ומגוון עשיר של חיות בר וביניהם עדרים של קופי הגילאדה, קופים אנדימיים החיים בשמורה זו בלבד, זאבים ויעלי הרים מזן מיוחד. הלינה בלודג' מיוחד הממוקם בתוך שטח הפרק.
לינה בסימיאן לודג'
 
יום 4: סימיאן – אקסום AXUM
נמשיך צפונה בדך נוף קסומה אל העיר הצפונית אקסום, בה לפי המסורת האתיופית נמצא ארון הברית שהיה בבית במקדש והועבר לאתיופיה. נבקר במתחם הכנסייה בה נמצא ארון הקודש. נשוחח במקום על המשמעות הדתית והלאומית של מסורת זו.
העיר ידועה גם כממלכת שבא הקדומה. העיר הפכה מעיר קטנה במחוז טיגרה לעיר הבירה של הממלכה הקדומה מהמאה השנייה לפנה"ס והייתה קשורה בממלכות הדרומיות של חצי האי ערב. כאן נולד מנליק (בן מלך) הראשון, המיוחס להיותו בנם של מלכת שבא ושלמה המלך ושהקים את ממלכת אקסום. זוהי העיר הקדושה ביותר באתיופיה, בה התפתחה לשון הגעז, הלשון האתיופית ולשון הקודש הקדומה.
הקשרים עם היהדות והמסורת היהודית בולטים מאוד באקסום, בסמלי מגן דוד הפזורים בכל מקום, בציורים של גור אריה יהודה ובשם ירושלים החוזר ונשמע.
תושבי אקסום טיגרים ושפתם טיגרית. הנשים מתהדרות בתסרוקת הטיגרית המיוחדת. על העיר שורה הדרת קודש. בימי ראשון ובחגים מתעטפים כל התושבים, גברים ונשים בנוטלות הלבנות שלהם, מחזיקים בידם שמשיה נגד השמש הקופחת ונוהרים לכנסיות.
העיר בולטת גם בתעשיית הסלים הקלויים הצבעוניים במיוחד ובשלווה הרבה השורה על המקום, התושבים ידועים במזגם הנוח, יותר מכל מקום אחר באתיופיה.
בסמוך נמצא מתחם "האסטלות", האובליסקים. האסטלות הוקמו במאה ה – 4 במטרה לסמן מתחם קברים מלכותי. האובליסק המפורסם הנו של המלך אזנה שהביא את הנצרות לאתיופיה
במאה ה – 4. בתקופת הכיבוש האיטלקי הועברה האסטלה, המתנשאת לגובה של 33 מ' לאיטליה והוחזרה לפני שנים מעטות לאקסום.
לינה אקסום
 
יום 5:אקסום – לליבלה LALIBELA
בדרכנו לשדה התעופה נעצור במתחם קברו של המלך כלב, נקרא כך ע"ש כלב בן יפונה המקראי.

 

טיסת בקר קצרה  לעיר לליבלה העיר הידועה "כפטרה האתיופית", אחד המקומות היפים והמיוחדים באתיופיה. עיר החצובה בסלע. באתר 12 כנסיות חצובות בסלע אדום, רק גגותיהם נראים מעל פני האדמה. האתר הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולם. העיר נקראת "ירושלים החדשה" ונבנתה במאה ה-12 ע"י המלך לליבלה. בעבר נקראה בשם "רוהא" והייתה בירת שושלת שגווה, ששלטה באתיופיה במשך שנים, והחזיקה מעמד עד שנת 1150.                                                                                             
לינה לליבלה

יום 6: לליבלה - אדיס
את היום כולו נקדיש  לסיורנו בעיר. נעלה לגבעות אנטוטו ממנה תצפית על העיר כולה. בדרך נראה את הנשים המקומיות העומסות על גבם ענפים במשקל רב שישמשו לבישול וחימום. בדרך נראה גם את שוק הבדים והבגדים שבחלקם מובאים מאתרים שונים בהם ביקרנו במהלך הטיול.
נמשיך את סיורנו באדיס הבירה, נסייר ברחובות הראשיים, נראה את בתי הממשלה המעוטרים בסמל האריה – של שבט יהודה. נבקר במוזיאון הלאומי ונראה את "לוסי". נבקר במרקטו – השוק הפתוח הגדול וההומה ביותר באפריקה, שכל מילה שנכתוב לא תצליח לתאר את השוק ההומה אדם, מוצרים חדשים, משומשים ומחודשים. 
לינה אדיס אבבה

יום 7: אדיס - תל אביב
נמשיך את הסיור באדיס הבירה, נסיים  בארוחת ערב ופולקלור מקומי, נצא לשדה התעופה לטיסת לילה חזרה ארצה.
 
 
יום 8: 24.8
הנחיתה בישראל, בלילה שבין ה - 23  ל - 24 לפנות בקר
 
 
 
מחיר הטיול:
 
מחיר לאדם בחדר זוגי:  $2690            תוספת ליחיד בחדר: 
 

כתבת עומק על אתיופיה ויהדות אתיופיה

ראה במדור "כתבות עומק ומאמרים"
או לחץ על הקישור

www.startours.co.il/Orginized_Tours-36-82.html

למסלול המקיף צפון ודרום: www.startours.co.il/Orginized_Tours-31-73.html

 
נבנה ע"י היפטק