Star Tours   טיולים מאורגנים לחו"ל
חזרה לרשימה
טיול מאורגן כשר לאתיופיה

 


ניתן לבצע את הטיול גם באופן מודולרי:


דרום בלבד - 12 ימים. החל מיום 5 - עד סוף הטיול, מצטרפים לטיול באדיס

מחיר הטיול : 
מחיר לאדם בחדר זוגי:  350,$4            
תוספת ליחיד בחדר:     $440

מחיר הטיול דרום בלבד:
מחיר לאדם בחדר זוגי: $0000

המחיר כולל:

טיסות (ישירות) בינלאומיות בחברת אתיופיאן אייר ליין

טיסות פנים בהתאם למסלול

אירוח על בסיס פנסיון מלא – 2 ארוחות ביום לאורך כל ימי הטיול צפון ודרום + צהריים קלהתגבור מוצרים כשרים מהארץ, ארוחות חמות וכשרות

טבח צמוד ברוב הטיל

בתי מלון ולודגי'ם – יש לדעת, בתי המלון בייחוד בדרום הם בסטנדרט השונה מהמקובל באירופה

מים מינראליים מדי יום

טיוטה קוסטר ממוזג בחלק הטיול הצפוני

ג'יפים מסוג טיוטה לנדקרוזר (או דומה) בחלק הטיול מאדיס ודרומה

כניסות לאתרים ע"פ המסלול

כניסות לכפרים ע"פ התוכנית

מדריך מנוסה לאתיופיה מצוות החברה

מדריך מקומי דובר אנגלית

מדריכי צופיות וניווט בפארקים

ויזה לאתיופיה (לפני יציאת הטיול)

מפגש קבוצה והרצאת רקע

טיפים לנותני השרות בחו"ל

מס נמל, דלק וביטחון נכונים לתאריך 1.11.2017, ייתכנו שינויים ע"י הרשויות וחברות התעופה

המחיר אינו כולל:

משקאות וארוחות שמעבר לשלוש ארוחות ביום

ביטוחים מכל סוג שהוא – חובה להצטייד בביטוח רפואי וביטוח ביטול

חובה לבקר במרפאת מטיילים או רופא משפחה

לקיחת צילומים ותמונות בקרב האוכלוסייה המקומית

  

ייתכנו שינויים במסלול כתוצאה מאילוצי השטח או מזג האוויר

הטיול אינו מחייב כושר גופני מיוחד ומיועד לבני כל הגילים

 


  •  
  •  
  •  
  •  
  •  נשתתף בטקס הכנת הקפה המסורתי נראה את עצי הקפה  

מצפה בחקלאים המעבדים שדותיהם בשיטות ימי התנ"ך

נלמד איך נצחו האתיופים בקרב את האיטלקים


נצפה בלהקות קופים ובעדרי הזברותנבקר בשווקים ססגונייםנתארח בבתים מסורתייםנשמח אם תצטרפו אלינו לחוויה מיוחדת של פעם בחיים 

                להרשמה: סטאר טורס 902 511 0722

 

צור קשר עם סטאר טורס הורד טופס הזמנה
 
עברית English

טיול מאורגן כשר לאתיופיה

אתיופיה טיול מקיף
לשומרי מסורת - יציאה מןבטחת
כולל טבח צמוד בחלק הטיול הדרומי
כולל טקס ה - BULL JUMP

כולל ביקור בכפר הקיבוצי אאורה אמבה


16 יום – כולל 9 ימי 4*4 בדרום
 

חוגגים 10 שנות טיול באתיופיה 

יציאה: 27/1/2019        חזרה: 11/2/2019

צעירים בנפשכם, רוצים לגלות מחוזות בראשיתיים

זהו המסע שלכם !

אתיופיה – פוטנציאל תיירותי רב-משמעות ואדיר מימדים, שאינו בא לידי ביטוי

היסטוריה של נצרות עתיקה ומיוחדת בלב אפריקה, ארכיאולוגיה שטרם נחקרה, ששרידיה אי-שם בפרה-היסטוריה, ייתכן שאף בתחילת התפתחות הגזע האנושי....

יערות עד ובעלי חיים ייחודיים, מקורות הנילוס הכחול – אגם טאנה – מפלים וקניון מהגדולים באפריקה. מדבר דאנקיל הנורא,  שבטים פראיים, קפה -מהטובים ביותר שיש. אקלים נוח, ארץ בראשית אמתית, אחת מהאחרונות

תכנית הטיול

יום 1: תל אביב - גונדר
ניפגש בנתב"ג קומה 3 שער 32 לטיסת לילה מתל אביב לאדיס אבבה בירת אתיופיה, נמשיך בטיסה לגונדר בירת הצפון. את היום כולו נקדיש לגונדר המכונה "קמלוט של אפריקה" בזכות מבחר הארמונות, הטירות והכנסיות שנותרו מימי הזוהר והחושפות עושר ארכיטקטוני. נבחין בבניה בהשפעות אירופיות מתקופת ימי הביניים שהובאו ע"י הפורטוגזים שהגיעו לאזור לעזור לנוצרים במאבקם נגד המוסלמים. העיר גונדר מוקפת בגבהות התחתונות של הרי סימאן הדרומיים. העיר נוסדה ב-1632 ע"י השליט פאסילדס והפכה לבירת המדינה. במשך מאות שנים הייתה מרכז אומנות, מוזיקה, דת ומסחר. נבקר במתחם הארמונות והבריכה המשמשת עד היום לטקסי ההטבלה. האתר הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת. כיום משמשת גונדר כבירת הצפון וכעיר מנהל. רוב יהודי אתיופיה שעלו לארץ התגוררו במארג כפרים באזור. במהלך היום נבקר גם באחד מהכפרים בהם התגוררו יהודי המקום לפני עלייתם ארצה.                                            
לינה בגונדר

יום 2: גונדר-  פארק (שמורה) הרי הסימיאן - גונדר
לאחר ארוחת הבקר נצא לדרכנו בנסיעה צפונה, בדרך נוף הררית שתוביל אותנו אל לבה של שמורת הרי הסימיאן, הנסיעה ברכב תאפשר לנו ליהנות מכל הטבע, הנופים, החי והצומח שיש לשמורה להציע למבקרים.  נעפיל אל הפארק שפסגותיו מתנשאות לגובה של כ-4,000 מטר.  הרכס הוכרז כשמורת טבע ו"כאתר מורשת עולמי" מטעם אונסקו. בעזרת סייר – נווט, נטייל ברכב וברגל בנופים המרהיבים: צמחייה מגוונת ומגוון עשיר של חיות בר וביניהם עדרים של קופי הגילאדה, קופים אנדימיים החיים בשמורה זו בלבד, זאבים ויעלי הרים מזן מיוחד.
לינה בגונדר

יום 3: גונדר - אאורה אמבה - בהאר דאר
לאחר ארוחת הבוקר נדרים בנסיעה  לבהאר דאר השוכנת לחופו הדרומי של האגם טאנה הענק (למעלה מ-4000 ק"מ). בדרכנו נבקר באאורה אמבה - כפר קיבוצי בו הנשים והגברים שווים בזכויותיהם - החלק המשקי משותף גם הוא.
פירוש שמה של העיר בהאר דאר, "בית על הים". האגם מהווה את מקור נהר הנילוס הכחול. נבקר במפלים המרשימים הנקראים בפי המקומיים - מפלי טיסיטס "המים המעשנים" בגלל ענן הערפל העולה מהם. נצא לשייט על האגם ונבקר באחת הכנסיות העתיקות, המעוטרות בצבעים עזים. לסיום נעלה לתצפית מרהיבה על האזור מארמונו לשעבר של הקיסר היילה סלאסי. סיור רגלי בעיר וביקור בשוק ההומה אדם וסחורות. השוק מחולק למדורים שונים ובכל מדור נמכרת סחורה שונה. המוצרים והסחורות פרושים על גבי דוכנים או פרוסים על המדרכות. ים של ריחות וצבעים.

לינה בהאר דאר

יום 4:
בהאר דר - לליבלה
טיסת בקר  לליבלה העיר הידועה "כפטרה האתיופית", אחד המקומות היפים והמיוחדים באתיופיה. עיר החצובה בסלע. באתר 11 כנסיות חצובות בסלע אדום, רק גגותיהם נראים מעל פני האדמה. האתר הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולם. העיר נקראת "ירושלים החדשה" ונבנתה במאה ה-12 ע"י המלך לליבלה. בעבר נקראה בשם "רוהא" והייתה בירת שושלת שגווה, ששלטה באתיופיה במשך שנים, והחזיקה מעמד עד שנת 1150.                                                                                            
לינה לליבלה

יום 5: לליבלה – אדיס - עמק ריפט (השבר הסורי אפריקא) – אגם לנגאנו
טיסה לליבלה אדיס. עם הנחיתה נתארגן בג'יפים ונצא לכיוון אגם לנגאנו, דרומה אל הבקע הסורי- אפריקאי. המקום משופע במספר רב של אגמים, השונים בגודלם ובמליחותם ומאכלסים דרך קבע שפע של עופות מים ובעלי חיים אחרים. נמשיך לאגם לנגאנו, תוצר נוסף של השבר הסורי אפריקאי, שם נצפה בסוגים שונים של ציפורים.
לינה באגם לאנגנו

יום 6: לאנגנו - הפארק הלאומי אבייטה שלה - דורזה (
Dorze ) ארבע מינץ
נצא לדרכנו בין 2 אגמים וולקניים. אגם אבייטה- "האגם החום" ואגם צ'אמו- |האגם הכחול", בין שניהם מפרידה רצועה צרה של יבשת הנקראת "גן העדן", שבה מתגוררת אוכלוסייה מבודדת עם מנהגים שבטיים מיוחדים. נבקר בפארק הלאומי אבייטה שלה. 
אחה"צ נעפיל אל ההר לכפר בני שבט הדורזה המפורסמים. בני השבט הם קבוצה אתנית ידועה באתיופיה ביכולת האריגה שלהם ובמבנה בתיהם (הטוקול)- בצורת פני פיל. נכיר את צורת החיים הייחודית, הבית, האוכל ונחזה במופע פולקלור. הגעה למלון התארגנות לשבת.
לינה ארבע מינץ

יום 7: ארבע מינץ

נתפלל ונסעד במשותף, סיורים רגליים
לינה בארבע מינץ

יום 8: ארבע מינץ - אגם צ'אמו – ג'ינקה בעקבות השבטים האבודים - בין שבטי הטשמאי, הטסמי, בנה, ארי
בשעת בקר מוקדמת נפליג באגם צ'אמו, החובק בתוכו עולם מלא ונסתר של בעלי חיים, נשוט בין היפופוטמים, נתקרב לקרוקודילים עצומים בגודלם החיים על גדותיו ונתפעל ממגוון עופות המים החיים באגם. יום המוקדש לסיורים וחוויות מיוחדות. נעזוב את הבקע ונרד דרומה לכיוון ג'ינקה. האזור כולו מיושב בשבטים שחלקם עדיין לא נחשף לתרבות המערבית.  נעמוד מקרוב על אורח חייהם, נבקר אצל אנשי הטשמאי, בנה וארי. נמשיך במסענו האנתרופולוגי ונתרשם מהתלבושות ומהתסרוקות המאפיינות את בני השבטים.
לינה בג'ינקה

יום 9: גי'נקה – מאגו - טורמי

היום נבקר בשמורת הטבע מאגו, דרך עפר משובשת תביא אותו אל אחד משיאי הספארי. ביקור בכפר שבט המורסי, אחד השבטים המיוחדים והמסקרנים ביותר באפריקה. נשותיו עונדות דסקיות חמר גדולות המושחלות בשפתן התחתונה.
בעבר מטרת הדסקיות היתה למנוע מ"עין רעה" לחדור אל תוך הגוף ולהרתיע סוחרי עבדים. שבט המורסי חי בפארק, המשמר גם כ-56 זנים של בע"ח. נבלה מס' שעות בפארק ובסוף היום נעזוב את השמורה לכיוון טורמי. לינה בטורמי

יום 10: אומורטה - שבטי אגן נהר האומו - חציית הנהר בסירות קאנו -   
OMORATE
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע אל אומורטה, העיר הדרומית ביותר בעמק האומו,
כ-70 ק"מ צפונית לאגם טורקנה שבקניה. בחלקו התחתון של אגן הניקוז חיים זה בצד זה מגוון רב של שבטים היוצרים יחדיו פסיפס אנושי מרהיב.
נעצור בכפר של שבט הצאשאנש, או כפי שמכנים אותם גלב, המאופיין בסגנון בניה מיוחד של שבטי המדבר האפריקאי. נחצה את נהר האומו  עם קאנו לצדו המערבי למפגש מרתק עם בני שבט Nyangatom. נהר האומו מנקז חלקים גדולים במערב המדינה, מזין במימיו את אגם טורקנה, האגם המדברי הגדול בעולם. לקראת ערב נשתתף בטקס ה - BULL JUMP, טקס החניכה של הנערים לבוגרים. נחזור למלוננו בטורמי.
לינה בטורמי

יום 11: טורמי – קונזו - ארבע מינץ' 
יום המוקדש לסיורים וחוויות מיוחדות. נעלה מערבה לכיוון העיירה טורמי. הדרך לטורמי מיושבת בשבטים שחלקם עדיין לא נחשף לתרבות המערבית. נעמוד מקרוב על אורח חייהם, תרבותם ומאפייני הלבוש השונים. נבקר אצל אנשי הקונסו, הטשמאי, האמר. נבקר בכפר שבט הקונסו המפורסם בזכות צורות הבניה המיוחדות שלו ובזכות פסלי עץ גדולים שבני השבט מאתרים בהם קברים, נודע בחקלאות טרסות מעניינת ובטקסי חניטה וקבורה מיוחדים. חקלאות הטרסות הוכרה והוכרזה ע"י אונסקו. נשתדל להיפגש עם מלך השבט.                                     
לינה בארבע מינץ'

יום 12: ארבע מינץ' - אאוסה
לאחר ארוחת הבוקר נחל את מסענו חזרה צפונה. בדרך נעבור בכפרים שונים של שבטים הגרים לאורך נתיב זה. נשוטט לחופו של אגם אאוסה הידוע במספר הגדול של בעלי הכנף החיים בו.
לינה באאוסה

יום 13: אאוסה 
AWASSA - אדיס    ADDIS
בבקר נבקר בשוק הדגים המפורסם של אאוסה. נראה את הדייגים החוזרים עם שללם, נבקר בשוק המסחר של הדגים. נראה את עופות הענק העטים על שאריות הדגים.  נמשיך  לעיירה ששמנה בה מתגוררת אוכלוסיית הרסטופרים – אנשי ג'מייקה שהיגרו לאתיופיה מתוך האמונה שהקיסר היילה סילסי וצאצאיו הם משיחיים. נשתדל לבקר במוזיאון ולשמוע על אמונתם. נמשיך אל הבירה אדיס. נתארגן בצוותא לשבת.
לינה באדיס

 

יום 14: אדיס אבבה
תפילות וסעודות משותפות, סיורים רגליים באזור המלון.
לינה באדיס

יום 15: אדיס אבבה – תל אביב

לאחר ארוחת הבקר נחל את סיורנו בעיר. נעלה לגבעת אנטוטו ממנה נשקפת העיר כולה. בדרך נראה את הנשים המקומיות העומסות על גבם ענפים במשקל רב  שישמשו לבישול וחימום.
נמשיך את סיורנו באדיס הבירה, נסייר ברחובות הראשיים, נראה את בתי הממשלה המעוטרים בסמל האריה – של שבט יהודה. נבקר במוזיאון הלאומי ונראה את "לוסי". ככל שיותיר הזמן נבקר במרקטו – השוק הפתוח הגדול וההומה ביותר באפריקה, שכל מילה שנכתוב לא תצליח לתאר את השוק ההומה אדם, מוצרים חדשים, משומשים ומחודשים.
בערב נצא לטיסת לילה חזרה ארצה.

יום 16:
תל אביב – הנחיתה בתל אביב בלילה שבין היום ה 15 ליום ה 16


יציאה מובטחת!!!!

יציאה: 27/1/2019       חזרה: 11/2/2019
תכנית הטיול:

 להרשמה סטאר טורס: 0722511902

            
מאמר על אתיופיה ניתן לקרוא (לחץ או העתק את הלינק)

www.startours.co.il/Orginized_Tours-36-82.html 

 

 

 
נבנה ע"י היפטק