Star Tours   טיולים מאורגנים לחו"ל
חזרה לרשימה
טיול מאורגן כשר לאתיופיה

 


ניתן לבצע את הטיול גם באופן מודולרי:


ניתן להצטרף לטיול רק לדרום בלבד, צלצלו לקבלת פרטים עלות $3,140
 
ניתן להצטרף לטיול רק לצפון בלבד, צלצלו לקבלת פרטים  עלות $2,840

מחיר הטיול : 
מחיר לאדם בחדר זוגי:  490,$4            
תוספת ליחיד בחדר:     $490

מחיר הטיול דרום בלבד:
מחיר לאדם בחדר זוגי: $3140

מחיר הטיול צפון בלבד:
מחיר לאדם בחדר זוגי: $2840

המחיר כולל:

טיסות (ישירות) בינלאומיות בחברת אתיופיאן אייר ליין

טיסות פנים בהתאם למסלול

אירוח על בסיס פנסיון מלא – 2 ארוחות ביום לאורך כל ימי הטיול צפון ודרום + צהריים קלהתגבור מוצרים כשרים מהארץ, ארוחות חמות וכשרות

טבח צמוד 

בתי מלון ולודגי'ם – יש לדעת, בתי המלון בייחוד בדרום הם בסטנדרט השונה מהמקובל באירופה

מים מינראליים מדי יום

טיוטה קוסטר ממוזג בחלק הטיול הצפוני

ג'יפים מסוג טיוטה לנדקרוזר (או דומה) בחלק הטיול מאדיס ודרומה

כניסות לאתרים ע"פ המסלול

כניסות לכפרים ע"פ התוכנית

מדריך מנוסה לאתיופיה מצוות החברה

מדריך מקומי דובר אנגלית

מדריכי צופיות וניווט בפארקים

ויזה לאתיופיה (לפני יציאת הטיול)

מפגש קבוצה והרצאת רקע

טיפים לנותני השרות בחו"ל

מס נמל, דלק וביטחון נכונים לתאריך 1.1.2019, ייתכנו שינויים ע"י הרשויות וחברות התעופה

המחיר אינו כולל:

משקאות וארוחות שמעבר לשלוש ארוחות ביום

ביטוחים מכל סוג שהוא – חובה להצטייד בביטוח רפואי וביטוח ביטול

חובה לבקר במרפאת מטיילים או רופא משפחה

לקיחת צילומים ותמונות בקרב האוכלוסייה המקומית

  

ייתכנו שינויים במסלול כתוצאה מאילוצי השטח או מזג האוויר

הטיול אינו מחייב כושר גופני מיוחד ומיועד לבני כל הגילים

 


  •  
  •  
  •  
  •  
  •  נשתתף בטקס הכנת הקפה המסורתי נראה את עצי הקפה  

מצפה בחקלאים המעבדים שדותיהם בשיטות ימי התנ"ך

נלמד איך נצחו האתיופים בקרב את האיטלקים


נצפה בלהקות קופים ובעדרי הזברותנבקר בשווקים ססגונייםנתארח בבתים מסורתייםנשמח אם תצטרפו אלינו לחוויה מיוחדת של פעם בחיים 

                להרשמה: סטאר טורס 902 511 0722

 

צור קשר עם סטאר טורס הורד טופס הזמנה
 
עברית English

טיול מאורגן כשר לאתיופיה

אתיופיה טיול מאורגן - צפון ושבטי הדרום
לשומרי מסורת - יציאה מובטחת
כולל טבח צמוד 
כולל טקס ה - BULL JUMP

כולל ביקור בכפר הקיבוצי אאורה אמבה

הטיולים הבאים ייצאו בחדשים
אוגוסט 2019
ספטמבר 2019
ינואר 2020
למעוניינים, ניתן ליצור קשר ולהשאיר פרטים

16 יום – כולל 9 ימי 4*4 בדרום
 

חוגגים 12 שנות טיול באתיופיה 

יציאה: 18/8/2019        חזרה: 2/9/2019

צעירים בנפשכם, רוצים לגלות מחוזות בראשיתיים

זהו המסע שלכם !

אתיופיה – פוטנציאל תיירותי רב-משמעות ואדיר מימדים, שאינו בא לידי ביטוי

היסטוריה של נצרות עתיקה ומיוחדת בלב אפריקה, ארכיאולוגיה שטרם נחקרה, ששרידיה אי-שם בפרה-היסטוריה, ייתכן שאף בתחילת התפתחות הגזע האנושי....

יערות עד ובעלי חיים ייחודיים, מקורות הנילוס הכחול – אגם טאנה – מפלים וקניון מהגדולים באפריקה. מדבר דאנקיל הנורא,  שבטים פראיים, קפה -מהטובים ביותר שיש. אקלים נוח, ארץ בראשית אמתית, אחת מהאחרונות

תכנית הטיול

יום 1: תל אביב – אדיס ADDIS – בהאר דאר BAHIR DAR
ניפגש בנתב"ג קומה 3 שער 32 לטיסת לילה מתל אביב לאדיס אבבה בירת אתיופיה, נמשיך בטיסה
לבהאר דאר השוכנת לחופו הדרומי של האגם טאנה הענק (למעלה מ-4000 ק"מ). בהאר דאר - פירוש שמה של העיר "בית על הים". האגם מהווה את מקור נהר הנילוס הכחול. נבקר במפלים המרשימים הנקראים בפי המקומיים - מפלי טיסיטס "המים המעשנים" בגלל ענן הערפל העולה מהם. נצא לשייט על האגם ונבקר באחת הכנסיות העתיקות, המעוטרות בצבעים עזים. אם נספיק, סיור רגלי בעיר וביקור בשוק ההומה אדם וסחורות. השוק מחולק למדורים שונים ובכל מדור נמכרת סחורה שונה. המוצרים והסחורות פרושים על גבי דוכנים או פרוסים על המדרכות. ים של ריחות וצבעים.                                                                                לינה בהאר דאר

יום 2: בהאר דאר – אאורה אמבא AWURAAMBA – גונדר GONDAR
לאחר ארוחת הבקר נצא לדרך צפונה, בדרכנו נעבור בעיירה אאורה אמבא – כפר ייחודי המנהל את חייו במתכונת של קיבוץ ישראלי כאשר לנשים ולגברים מעמד שווה ומקורות המחיה משותפים, ניפגש עם אחד מחברי ההנהלה שיספר לנו על צורת החיים הייחודית.
נמשיך לגונדר בירת הצפון. את היום כולו נקדיש לגונדר המכונה "קמלוט של אפריקה" בזכות מבחר הארמונות, הטירות והכנסיות שנותרו מימי הזוהר והחושפות עושר ארכיטקטוני. נבחין בבניה בהשפעות אירופיות מתקופת ימי הביניים שהובאו ע"י הפורטוגזים שהגיעו לאזור לעזרת הנוצרים במאבקם נגד המוסלמים. העיר גונדר מוקפת בגבהות התחתונות של הרי סימאן הדרומיים. העיר נוסדה ב-1632 ע"י השליט פאסילדס והפכה לבירת המדינה. במשך מאות שנים הייתה מרכז אומנות, מוזיקה, דת ומסחר. נבקר במתחם הארמונות והבריכה המשמשת עד היום לטקסי ההטבלה.
האתר הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת. נמשיך לביקור בכניסה הידועה בשל ציורי הקיר והתקרה DEBRE BIRHAN SILASSIE CHURCH. כיום משמשת גונדר כבירת הצפון וכעיר מנהל. רוב יהודי אתיופיה שעלו לארץ התגוררו במארג כפרים באזור. במהלך היום נבקר גם באחד מהכפרים בהם התגוררו יהודי המקום לפני עלייתם ארצה.                                            
לינה בגונדר

יום 3:גונדר-  פארק (שמורה) הרי הסימיאן SIMIEN MOUNTAINS
לאחר ארוחת הבקר נצא לדרכנו בנסיעה צפונה, בדרך נוף הררית שתוביל אותנו אל לבה של שמורת הרי הסימיאן, הנסיעה ברכב תאפשר לנו ליהנות מכל הטבע, הנופים, החי והצומח שיש לשמורה להציע למבקרים. נעפיל אל הפארק שפסגותיו מתנשאות לגובה של מעל-4,000 מטר. הרכס הוכרז כשמורת טבע ו"כאתר מורשת עולמי" מטעם אונסקו.
בעזרת סייר – נווט, נטייל ברכב וברגל בנופים המרהיבים: צמחייה מגוונת ומגוון עשיר של חיות בר וביניהם עדרים של קופי הגילאדה, קופים אנדימיים החיים בשמורה זו בלבד, זאבים ויעלי הרים מזן מיוחד. הלינה בלודג' מיוחד הממוקם בתוך שטח הפרק.
לינה בסימיאן לודג'
 
יום 4: סימיאן – אקסום AXUM
נמשיך צפונה בדך נוף קסומה אל העיר הצפונית אקסום, בה לפי המסורת האתיופית נמצא ארון הברית שהיה בבית במקדש והועבר לאתיופיה. נבקר במתחם הכנסייה בה נמצא ארון הקודש. נשוחח במקום על המשמעות הדתית והלאומית של מסורת זו.
העיר ידועה גם כממלכת שבא הקדומה. העיר הפכה מעיר קטנה במחוז טיגרה לעיר הבירה של הממלכה הקדומה מהמאה השנייה לפנה"ס והייתה קשורה בממלכות הדרומיות של חצי האי ערב. כאן נולד מנליק (בן מלך) הראשון, המיוחס להיותו בנם של מלכת שבא ושלמה המלך ושהקים את ממלכת אקסום. זוהי העיר הקדושה ביותר באתיופיה, בה התפתחה לשון הגעז, הלשון האתיופית ולשון הקודש הקדומה.
הקשרים עם היהדות והמסורת היהודית בולטים מאוד באקסום, בסמלי מגן דוד הפזורים בכל מקום, בציורים של גור אריה יהודה ובשם ירושלים החוזר ונשמע.
תושבי אקסום טיגרים ושפתם טיגרית. הנשים מתהדרות בתסרוקת הטיגרית המיוחדת. על העיר שורה הדרת קודש. בימי ראשון ובחגים מתעטפים כל התושבים, גברים ונשים בנוטלות הלבנות שלהם, מחזיקים בידם שמשיה נגד השמש הקופחת ונוהרים לכנסיות.
העיר בולטת גם בתעשיית הסלים הקלויים הצבעוניים במיוחד ובשלווה הרבה השורה על המקום, התושבים ידועים במזגם הנוח, יותר מכל מקום אחר באתיופיה.
בסמוך נמצא מתחם "האסטלות", האובליסקים. האסטלות הוקמו במאה ה – 4 במטרה לסמן מתחם קברים מלכותי. האובליסק המפורסם הנו של המלך אזנה שהביא את הנצרות לאתיופיה
במאה ה – 4. בתקופת הכיבוש האיטלקי הועברה האסטלה, המתנשאת לגובה של 33 מ' לאיטליה והוחזרה לפני שנים מעטות לאקסום.
לינה אקסום
 
יום 5:אקסום – לליבלה LALIBELA
בדרכנו לשדה התעופה נעצור במתחם קברו של המלך כלב, נקרא כך ע"ש כלב בן יפונה המקראי.
טיסת בקר קצרה  לעיר לליבלה העיר הידועה "כפטרה האתיופית", אחד המקומות היפים והמיוחדים באתיופיה. עיר החצובה בסלע. באתר 12 כנסיות חצובות בסלע אדום, רק גגותיהם נראים מעל פני האדמה. האתר הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולם. העיר נקראת "ירושלים החדשה" ונבנתה במאה ה-12 ע"י המלך לליבלה. בעבר נקראה בשם "רוהא" והייתה בירת שושלת שגווה, ששלטה באתיופיה במשך שנים, והחזיקה מעמד עד שנת 1150.             
לינה לליבלה
 
יום 6: לליבלה – אדיס - עמק הריפט (השבר הסורי אפריקאי)אגם ZIWAY – אגם לנגאנו LANGANO
טיסה מלליבלה לאדיס. עם הנחיתה נתארגן בג'יפים ונצא לכיוון אגם לנגאנו, דרומה אל הבקע הסורי- אפריקאי. המקום משופע במספר רב של אגמים, השונים בגודלם ובמליחותם ומאכלסים דרך קבע שפע של עופות מים ובעלי חיים אחרים. נעצור לארוחת צהריים לחופי אחד האגמים בעיר בישופטו, נמשיך לביקור באגם ZIWAY  נצפה במגוון הציפורים הגדול. בערב נגיע לאגם לנגאנו, תוצר נוסף של השבר הסורי אפריקאי. הכנות לשבת.
לינה באגם לאנגנו
 
יום 7: לאנגנו LANGANO – אווסה AWASSA
שבת לחופי אגם לנגאנו החדרים יעמדו לרשותנו עד צאת השבת. במוצאי שבת, נסיעה של כשעתיים לעיירה אווסה
לינה באגם אווסה
 
יום 8: אווסה – אלבא ALABA – דורזה DORZE – ארבע מינץ ARBA MINCH
בבקר נבקר באגם אווסה, שטחו כ 130 קמ"ר והוא ידוע בשלל הדגה ובעלי הכנף. נבקר בשוק הדגים. נראה את הדייגים החוזרים עם שללם, נבקר בשוק המסחר של הדגים. נראה את עופות הענק העטים על שאריות הדגים. לצדו של השוק דוכנים הצולים את הדגה, או כובשים את הדגים ומגישים אותם עם שלל תבלינים.
נמשיך את מסענו דרומהבדרך נעצור לביקור אצל אחת המשפחות משבט האלבא, נבקר בביתם ונלמד על צורת החיים שלהם. בני השבט הינם מוסלמים ובכל מתחם מגורים משפחתי יש מסגד קטן המשמש אותם לתפילותיהם.
נמשיך דרומה ואחה"צ נעפיל אל ההר לכפר בני שבט הדורזה המפורסמים. בני השבט הם קבוצה אתנית ידועה באתיופיה ביכולת האריגה שלהם ובמבנה בתיהם (הטוקול)- בצורת פני פיל. נכיר את צורת החיים הייחודית, הבית, האוכל ונחזה במופע פולקלור.
לינה בארבע מינץ
 
יום 9: ארבע מינץ - אגם צ'אמו  CHAMO – קונזו  KONSO – טורמי TURMI
הבוקר נפליג באגם צ'אמו, החובק בתוכו עולם מלא ונסתר של בעלי חיים, נשוט בין היפופוטמים, נתקרב לקרוקודילים עצומים בגודלם החיים על גדותיו ונתפעל ממגוון עופות המים החיים באגם.
נבקר בכפר שבט הקונסו המפורסם בזכות צורות הבניה המיוחדות שלו ובזכות פסלי עץ גדולים שבני השבט מאתרים בהם קברים, נודע בחקלאות טרסות מעניינת ובטקסי חניטה וקבורה מיוחדים. חקלאות הטרסות הוכרה והוכרזה ע"י אונסקו. נשתדל להיפגש עם מלך השבט.      
לינה בלודג' בטורמי
 
יום 10: טורמי – שבט האמר  HAMER - דסנצ'ה   DASENECH- טורמי
בעיירה מתקיים שוק אזורי המרכז רבים מבני שבטי האזור המביאים את מרכולתם לשוק. נסתובב בין הדוכנים, נתרשם מהתלבושות, מהתסרוקות ומגוון הריחות והמוצרים. מההסתכלות נוכל ללמוד על אורח חייהם על המוצרים אותם הם קונים ומוכרים. כמו כן מהווה השוק מקום כינוס לתושבי האזור בו הם מקיימים מפגשים חברתיים ומסחריים. האזור כולו מיושב בשבטים שחלקם לא נחשף כלל לתרבות המערבית. נעמוד מקרוב על אורח חייהם. נחצה את נהר האומו בסירות קאנו לביקור בכפר בני שבט הדסנצ'ה, שבט פגאני, אחד מהמרוחקים ביותר ששומר על מנהגיו הקדומים.
נחזור לטורמי- המרכז החשוב ביותר לאנשי שבט האמר. בני שבט האמר ידועים בעבודות אומנות הקדרות, וכן ידועים כמומחים ואומני צביעת הגוף, כאשר הם מתכוננים לחגיגה דתית או אירוע משמח. בערב ובמידה וייערך, נשתתף בטקס הבגרות ה .BULL JUMPING                                                        
לינה בלודג' באזור טורמי

יום 11: לג'ינקה JINKA בעקבות השבטים האבודים – הארי ARI
נבקר בשוק מקומי נוסף, נוכל לרכוש בשוק מזכרות, לא לשכוח לנהל מו"מ כמו בבזאר אמיתי.
לאחר נסיעה בעמק האומו, נגיע לעיירה של בני שבט הארי. בגלל קרבתם לעיירת המחוז ג'ינקה, נוכל לראות את השינויים באורח הלבוש וצורת הבניה. נבקר אצל בעלי המלאכה המסורתיים ונוכל ללמוד על אורח החיים המקומי. נבקר במתחם בית טיפוסי, נראה את גן עצי הפרי, את השירותים שעדיין נמצאים בחצר הבית.
נסייר בחלקי העיירה השונים, נראה את הכדרית בעיבוד החמר וכלי הקרמיקה שהיא יוצרת, נצפה בהכנת האינג'רה המקומית, נוכל לראות את הפחח המפיח אש במפוח ידני ומייצר את כלי העבודה המקומיים ונטעם את הארק המקומי שמזקקים אותו בדרכים מסורתיות-עתיקות.
לינה בג'ינקה
 
יום 12: גי'נקה – מאגו MAGO– ג'ינקה – אדיס – ווליסו WOLISO
היום נבקר בשמורת הטבע מאגו, דרך עפר משובשת תביא אותו אל אחד משיאי הספארי. ביקור בכפר שבט המורסי, אחד השבטים המיוחדים והמסקרנים ביותר באפריקה. נשותיו עונדות דסקיות חמר גדולות המושחלות בשפתן התחתונה.
בעבר מטרת הדסקיות הייתה למנוע מ"עין רעה" לחדור אל תוך הגוף ולהרתיע סוחרי עבדים. שבט המורסי חי בפארק, המשמר גם כ-56 זנים של בע"ח. נחזור לג'ינקה ובשעת צהריים נטוס לאדיס הבירה, עם הנחיתה ימתין לנו רכב שייקח אותנו לעיירה ווליסו, אזור הררי הנמצא בלב יערות מוריקים.
לינה ווליסו
 
יום 13: ווליסו – וונצי  WONCHI– אדיס
 WONCHI – שמורת טבע הממוקמת בלועו של הר געש לא פעיל. הר הגעשהמתנשא לגובה 3,450 מ' מעל פני הים. ההתפרצות הגעשית יצרה מכתש גדול ובו אגם מים, מעיינות מים חמים – מינרליים ומפלים. תצפית יפיפייה על האגם הכחול/טורקיז ניבטת אלינו מכול עיקול של הדרך המתפתלת. נגיע לאגם נשוט באגם שנוצר מהתפרצויות הלבה. באזור מתגוררים מספר אלפי אנשים. בגמר הסיור נחזור לעיר הבירה אדיס אבבה. הכנות לשבת.
לינה אדיס

יום 14: אדיס
בשעת צהריים, נלך רגלית לשוק המרקטו - השוק הפתוח הגדול וההומה ביותר באפריקה, שכל מילה שנכתוב לא תצליח לתאר את השוק ההומה אדם, מוצרים חדשים, משומשים ומחודשים.
לינה אדיס
 
יום 15: אדיס אבבה – תל אביב
את היום כולו נקדיש  לסיורנו בעיר. נעלה לגבעות אנטוטו ממנה תצפית על העיר כולה. בדרך נראה את הנשים המקומיות העומסות על גבם ענפים במשקל רב שישמשו לבישול וחימום. בדרך נראה גם את שוק הבדים והבגדים שבחלקם מובאים מאתרים שונים בהם ביקרנו במהלך הטיול.
נמשיך את סיורנו באדיס הבירה, נסייר ברחובות הראשיים, נראה את בתי הממשלה המעוטרים בסמל האריה – של שבט יהודה. נבקר במוזיאון הלאומי ונראה את "לוסי". נבקר במרקטו – השוק הפתוח הגדול וההומה ביותר באפריקה, שכל מילה שנכתוב לא תצליח לתאר את השוק ההומה אדם, מוצרים חדשים, משומשים ומחודשים. נסיים את הטיול בהופעת פולקלור מקומי וארוחת ערב טיפוסית. נצא לטיסת לילה חזרה ארצה.
 
יום 16: תל אביב – הנחיתה בתל אביב בלילה שבין היום ה 15 ליום ה 16

יציאה מובטחת!!!!

יציאה: 18/8/2019       חזרה: 2/9/2019
תכנית הטיול:

 להרשמה סטאר טורס: 0722511902

            
מאמר על אתיופיה ניתן לקרוא (לחץ או העתק את הלינק)

www.startours.co.il/Orginized_Tours-36-82.html 

 

 

 
נבנה ע"י היפטק